Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to w ostatnich latach jeden z popularniejszych zabiegów kosmetycznych wybieranych przez szerokie grono kobiet na całym świecie.

Jego właściwości złuszczające i dotleniające skórę, a także pobudzające produkcję kolagenu przez skórę, zrzeszyły sobie już grono wiernych fanek, dla których tak zwany kontrolowany mikropeeling to same zalety.

Czy zabieg ten jest jednak odpowiedni dla każdego, na czym polega i kiedy warto z niego skorzystać?

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja to zabieg polegający na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka oraz głębszych warstw skóry. Od tradycyjnego zabiegu dermabrazji różni się jednak tym, że tu możliwe jest dostosowanie stopnia głębokości ścierania w zależności od potrzeb i kondycji skóry. Choć sam zabieg może być wykonywany na różnych częściach ciała, największą popularnością wśród klientów i samych kosmetyczek cieszą się zabiegi na twarz, szyję, dekolt i plecy.

Najpopularniejszą obecnie metodą wykonywania zabiegu jest mikrodermabrazja diamentowa, choć w zależności od materiału użytego do złuszczania wyróżnia się również mikrodermabrazję korundową oraz tlenową. Ta ostatnia, czyli oksydermabrazja to najnowsza odmiana zabiegu, której niewątpliwą zaletą jest mała ingerencja w strukturę skóry.

Mikrodermabrazja pozwala zwiększyć wchłanianie się składników aktywnych z kosmetyków stosowanych w codziennej pielęgnacji. To jednak nie jest głównym celem zabiegu. Mikrodermabrazja to zabieg, który przede wszystkim dotlenia i odżywia skórę, poprawia jej koloryt i elastyczność, zmniejsza widoczność płytkich zmarszczek, przebarwień oraz blizn, oczyszcza i odblokowuje pory, usuwa zaskórniki i może redukować objawy trądziku, pobudza skórę do produkcji kolagenu oraz poprawia ogólne ukrwienie skóry.

Komu poleca się mikrodermabrazję?

Zabieg mikrodermabrazji poleca się przede wszystkim osobom, które na co dzień zmagają się z zaskórnikami, trądzikiem, prosakami, rozszerzonymi porami, bliznami oraz różnego rodzaju przebarwieniami skórnymi. Mikrodermabrazja okazuje się też być dość skuteczna w walce z nieprawidłowościami w rogowaceniu się naskórka, pierwszymi oznakami starzenia, rozstępami, a nawet cellulitem!

Mikrodermabrazja jest metodą odpowiednią dla każdego typu cery, jednak w szczególnych przypadkach i konkretnych rodzajach zabiegu może wykazywać pewne ograniczenia. Szczególną popularnością cieszy się więc u osób z cerą wrażliwą, alergiczną i naczynkową, oraz u osób z trądzikiem, które z oczywistych względów nie mogą stosować peelingów chemicznych i kawitacyjnych.

Kiedy warto zrezygnować z mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym, jednak jej stosowanie odradza się w przypadku stanów zapalnych skóry, łuszczycy, bliznowców, raka skóry, podczas zakażeń wirusowych i bakteryjnych, po wykonywanym w przeciągu dwóch miesięcy zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy oraz podczas stosowania leków przeciwzakrzepowych. Przeciwwskazania te wiążą się bezpośrednio z charakterem zabiegu i faktem, że po zabiegu na okres około dwóch tygodniu zmniejsza się bariera ochronna skóry.

Profesjonalne zabiegi mikrodermabrazji można odbyć w salonie kosmetycznym w Lublinie.