Depilacja woskiem – czy jest skuteczna i bezpieczna?

Obecnie, pozbywanie się owłosienia poprzez depilację woskiem, to jedna z popularniejszych metod. Jest ona szybka i skuteczna. Zalety stosowania wosku, to przede wszystkim usunięcie owłosienia w różnych częściach ciała na kilka tygodni. Dziś, wiele gabinetów kosmetycznych oferuję tę usługę. Ze względu na szybkość i skuteczność, coraz więcej kobiet (i nie tylko) decyduje się na przeprowadzenie tego zabiegu. Warto dodać, że depilację woskiem możemy odbyć również w domowych warunkach.

Minusem depilacji woskiem, jest praktycznie tylko ból jaki towarzyszy przy wyrywaniu włosków. Wosk oraz plastry, które stosujemy podczas zabiegu depilacji, bardzo dokładnie przylegają do włosków, dzięki czemu bardzo łatwo jest je wyrwać. Zabiegi depilacji woskiem są dość bolesne, jednak należy pamiętać, że ból trwa tylko krótką chwilę. Metoda ta umożliwia nam pozbycie się owłosienia i uzyskania gładkiej skóry na około 4-5 tygodni. Dziś, wosk jest jedną z najbardziej skutecznych sposobów na pozbywanie się włosków, obok epilacji laserowej.

Wiele kobiet stosuje maszynki – jest to najtańszy i najłatwiejszy sposób na depilację. Jednak zabiegi te należy powtarzać minimum co kilka dni. Może to być uciążliwe, zwłaszcza w cieplejsze dni. Wosk, jaki można kupić, jest bezpieczny dla skóry. Jeśli nie dotyczą nas żadne przeciwwskazania co do odbycia depilacji woskiem, już dziś możemy umówić się na wizytę w wybranym salonie kosmetycznym.

Metody depilacji woskiem

Istnieje kilka sposobów na depilację za pomocą wosku. Możemy bowiem użyć aplikatora lub wosku, który nakłada się patyczkiem. Popularne są również gotowe plastry, dostępne w drogeriach. Warto wspomnieć depilacji za pomocą pasty cukrowej – jest to metoda przeznaczona dla osób, które mają szczególnie wrażliwą i delikatną skórę. Depilację woskiem można przeprowadzić na zimno lub gorąco. Oba te sposoby różnią się od siebie stopniem skuteczności i bólu.

depilacja woskiem

Depilacja w domu czy w gabinecie?

Usunięcie owłosienia z różnych stref ciała, można przeprowadzić nie tylko w gabinecie kosmetycznym, ale również i w domu. Depilacja woskiem w domu – aby bezpiecznie przeprowadzić taki zabieg, należy dzień wcześniej wykonać peeling, uprzednio biorąc ciepłą kąpiel. Pozwoli to na rozszerzenie się meszków włosowych, dzięki czemu łatwiej będzie się ich pozbyć. Skóra, tuż przed zabiegiem, powinna być sucha. Przy wykonywaniu zabiegu, można użyć talku.

Podczas nakładania wosku lub stosowania plastrów, należy gładzić plaster zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Plaster, pozostawiony na kilka minut, należy oderwać szybkim i zdecydowanym ruchem. Drugą ręką należy naciągać skórę w przeciwnym kierunku. Zabieg depilacji woskiem w gabinecie kosmetycznym, jest częściej wybierany. Korzystanie z usług profesjonalnych kosmetyczek, zapewnia mniejszy ból i szybsze wykonanie zabiegu. Dodatkowo, w gabinetach stosowane są specjalne kosmetyki, zarówno przed, jak i po wykonaniu zabiegu. Ich użycie pozwala na znieczulenie i spowolnienie odrostu włosków. Oprócz tego, działanie kremów i maści zapobiega powstawaniu zapaleń.

Przeciwwskazania

Depilacja woskiem nie jest wskazana dla każdego. Są osoby, które nie mogą korzystać z takich zabiegów. Kiedy nie można stosować depilacji woskiem? Otóż, nie powinniśmy decydować się na przeprowadzenie takiego zabiegu, gdy cierpimy na:
Niską krzepliwość krwi,
Obrzęki,
Żylaki,
Różne alergie,
Choroby skóry,
Pęknięte naczynka krwionośne.
Skutki przeprowadzonej depilacji pomimo powyższych przeciwwskazań, mogą uszkodzić naszą skórę i powodować bóle.