Implant stomatologiczny – inwestycja na lata?

Czasami trzeba zastanowić się nad tym, jak można uratować piękno uśmiechu oraz sprawność zębów. W Internecie jest wiele artykułów na temat implantów zębowych.

Jednym z takich sposobów jest implant stomatologiczny, który ma jedną dość charakterystyczną cechę – jest drogi. Wiele osób nie decyduje się na implant właśnie z tego względu, że jego cena jest naprawdę wysoka.

Mowa tutaj oczywiście o implantach pojedynczych zębów. Cena oczywiście dość mocno rośnie, wraz z ilością zębów, które trzeba zastąpić implantem. I oczywiście, istnieją mniej inwazyjne i znacznie tańsze opcje takie, jak korona, czy sztuczny, wyjmowany ząb, jednak nie są one aż tak trwałe, jak implant. Bowiem mało kto wie, że implant stomatologiczny jest naprawdę dobrą inwestycją, która przetrwa lata.

Taki implant bowiem jest wykonywany z bardzo trwałych materiałów, które doskonale imitują to, jak wygląda i zachowuje się normalny, żywy ząb. Co więcej, w dobrych gabinetach stomatologicznych używa się specjalnych, renomowanych marek implantów, które na rynku działają już od naprawdę długiego czasu. Co w takim razie warto jest jeszcze wiedzieć o implantach i dlaczego nie warto się ich bać – także ich ceny?

Dlaczego implanty są najlepszą inwestycją?

Przede wszystkim na samym początku warto jest wiedzieć, dlaczego warto jest inwestować konkretnie w implanty stomatologiczne. Co to znaczy, że są najbardziej trwałe? Ile mogą wytrzymać i przez jaki czas mogą być używane? Już zatem śpieszymy z pomocą. Implanty stomatologiczne są najbardziej trwałe, ponieważ mogą przetrwać nawet 50 lat i się nie zniszczyć. Jest więc to w zasadzie inwestycja na całe życie. 50 lat to zdecydowanie dłużej niż inne możliwe rzeczy, które można zrobić w miejscu zniszczonego czy straconego zęba. Inne opcje nie są tak trwałe.

higiena stomatologiczna warszawaImplanty są więc najlepszą z możliwych opcji w przypadku utraty pojedynczych zębów – oczywiście, gdy zębów jest więcej, wtedy warto zastanowić się nad specjalistycznymi protezami, które pozwolą na dobrą, mniej drogą naprawę braku większej ilości zębów.

Jednak jeżeli z jakiegoś powodu nie masz lub będziesz musiał mieć wyrwane tylko jeden ząb lub co najwyżej kilka, to wtedy warto zastanowić się właśnie nad implantami.

Takie implanty są naprawdę bardzo trwałe. Implanty stomatologiczne są wykonywane na miejscu, w specjalnie przygotowanej pracowni protetycznej.

Dobre gabinety zagwarantują nam indywidualny plan leczenia, co przekłada się na szczególnie trwały i estetyczny efekt. Trzeba również pamiętać o tym, że profesjonalnie wykonany implant stomatologiczny zapewni nam estetykę, uśmierzy ból i będzie stanowić podporę dla innych zębów. Odpowiednie dobranie materiału i kolorytu implantów wzmocni naszą pewność siebie.

Jaki jest koszt implantów?

Jak już zostało wspomniane, wiele osób uważa, zresztą słusznie, że implanty stomatologiczne są bardzo drogie. Cóż, niestety jest to prawda, jednak w dobrych gabinetach dentystycznych takich, jak Trident-Łódź, dzięki wieloletniej współpracy z renomowanymi markami, istnieje możliwość negocjacji cen. A to oznacza, że w danym miejscu zapłaci się za implant znacznie mniej, niż gdzieś indziej.