Jakie łóżeczko ortopedyczne dla dzieci wybrać?

Wybór odpowiedniego łóżka rehabilitacyjnego dla dzieci nie jest proste. Należy zwrócić uwagę nie tylko na parametry techniczne, ale również na idealne dopasowanie do potrzeb i schorzenia dziecka. Na rynku dostępne są różne rodzaje łóżek ortopedycznych, o różnych możliwościach i ciekawych funkcjach.

Kupno łóżka rehabilitacyjnego dla dziecka to dla rodziców ogromny kłopot, ale również wysokie koszty. Jednak w przypadku dzieci, które znaczną dnia i nocy spędzają w łóżku, konieczny jest wybór takiego, który nie wpłynie negatywnie na ich stan zdrowia. Szczególnie istotna jest zatem wielkość oraz szerokość samego łóżka, jak i możliwość bezproblemowego podniesienia oparcia. Inną ważną kwestią będzie wybór materaca.

Czym charakteryzuje się łóżko ortopedyczne dla dzieci?

Odpowiednio dobrane i przystosowane do potrzeb dziecka łóżko ortopedyczne pomaga rodzicom w pielęgnacji pociech. Łóżka ortopedyczne dziecięce wyróżniają się doskonałą jakością wykonania, a także specjalnymi wymiarami, dostosowanymi do wzrostu dzieci. Łóżka rehabilitacyjne dla dzieci zapewniają komfort podczas całodziennego leżenia, jak i wygodę w trakcie snu. Sprzęt medyczny jest zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić najmłodszym pełne bezpieczeństwo, dzięki specjalnym barierkom, które można schować w ramie łóżka.

Znaczna część łóżek dla dzieci jest wyposażona w kółka, dające możliwość dowolnego ustawienia, co z pewnością ułatwi zarówno maluchowi, jak i jego rodzicom, pełny komfort podczas przemieszczania. Kółka posiadają specjalną blokadę, przez co nawet na nierównych powierzchniach łóżko będzie stało stabilnie. Część leżąca w przypadku łóżek rehabilitacyjnych dla dzieci ma możliwość podnoszenia segmentu oparcia, a także jest zaopatrzona w wysokie barierki.

Łóżka ortopedyczne dla dzieci

Kiedy potrzebne jest łóżko ortopedyczne dla dzieci?

Rodzice, którzy szukają łóżka ortopedycznego dla swojego dziecka, najczęściej opierają się na radach i zaleceniach lekarza prowadzącego. W większości przypadków łóżko rehabilitacyjne dla dzieci przydaje się w przypadkach wystąpienia mózgowego porażenia dziecięcego. Schorzenie to wpływa bezpośrednio na koordynację ruchową, a także utrudnia utrzymanie postawy ciała. Łóżko rehabilitacyjne z odpowiednio dobranym materacem, dostosowanym do potrzeb dziecka, poprawi komfort leżenia dziecka, a także spowolni proces deformacji stawów. Rodzaj łóżka ortopedycznego dla dziecka z porażeniem mózgowym warto skonsultować z lekarzem rehabilitantem, który prowadzi zajęcia z rehabilitacji.

Do innych schorzeń, przy których przydatne może być łóżko ortopedyczne dla dzieci, są problemy z kręgosłupem już od najmłodszych lat. Łóżko będzie przydatne również podczas długotrwałego leczenia i rehabilitacji urazów ortopedycznych powstałych w wyniku wypadku.

Gdzie najlepiej kupić łóżko rehabilitacyjne dla dzieci?

Łózka ortopedyczne dla dzieci najbezpieczniej jest kupić w profesjonalnych sklepach medycznych, specjalizujących się w sprzedaży sprzętu rehabilitacyjnego zarówno dla najmłodszych, jak i dużo starszych pacjentów. W ten sposób zyskujemy pewność, że sprzęt, który zostanie nam dostarczony do domu będzie bezpieczny i wysokiej jakości, dzięki czemu dziecko będzie mogło komfortowo spędzać w nim czas.

Łóżka rehabilitacyjne dla dzieci zakupione w specjalistycznym sklepie internetowym to również gwarancja niskiej awaryjności, a także bogaty wybór, co pozwali na wybór sprzętu dopasowanego do schorzenia dziecka. Dodatkowo doświadczeni sprzedawcy z pewnością pomogą wybrać idealne łóżko ortopedyczne dla dziecka.

Jak obniżyć koszt łóżka ortopedycznego dla dzieci?

Z racji tego, że łóżka ortopedyczne dla dzieci są niezwykle kosztowne, w niekiedy niezbędne jest zakupienie również kilku innych sprzętów rehabilitacyjnych, można obniżyć jego cenę. Warto rozważyć zakup używanego sprzętu, jakim są łóżka ortopedyczne dla dzieci. Z tego sprzętu rehabilitacyjnego bez problemu można korzystać przez wiele lat, dlatego wielu rodziców decyduje się na kupno używanego łóżka, o znacznie niższej cenie niż nowe. Używane sprzęty posiadają takie same funkcjonalności i ułatwienia, co nowe, a dodatkowo gwarancję jakości zapewnianą przez specjalistyczny sklep.

Koszt łóżka ortopedycznego można także obniżyć dzięki refundacji otrzymanej od Narodowego Funduszu Zdrowia. Profesjonalne sklepy medyczne, zajmujące się sprzedażą łóżek rehabilitacyjnych mają podpisaną umowę z NFZ, dzięki czemu bez problemu można zrealizować zakup z refundacją.

Wybór łóżka ortopedycznego dla dziecka jest niezwykle istotne w jego dalszej rehabilitacji. Warto jednak skonsultować zakup z lekarzem.