Jakie wybrać zabiegi medycyny estetycznej?

Chcąc wprowadzić delikatne zmiany w wyglądzie, najlepiej zdecydować się konkretny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Operacje plastyczne nie dość, że drogie, bardzo często powodują również znaczne zmiany w twarzy i ciele. Jeśli nam zależy zatem na delikatnych poprawkach w zupełności wystarczą nieinwazyjne metody.

Najczęściej na tego typu zabiegi decydują się panie, które stanęły do walki ze zmarszczkami oraz te, które marzą o pełniejszych i wyrazistych ustach.

Zabieg usunięcia zmarszczek

W celu usunięcia zmarszczek i wygładzenia skóry twarzy najczęściej stosuje się botoks. Jego działanie koryguje zmarszczki wywołane przez kurczenie się mięśni. Tak zwana botulina nie dość, że powoduje ich usunięcie, to jeszcze stosować można ją w każdym wieku. U osób młodych botoks potraktować można, jako profilaktykę tworzenia się nieestetycznych zmarszczek. W przypadku starszych kobiet chodzi o wygładzenie zmian już istniejących.

W zastosowaniu botoksu nie należy jednak zapominać o mężczyznach. Panowie również skorzystać mogą z tego typu zabiegu. Co więcej, botoks wykorzystać można również do podniesienia brwi czy uzupełniania różnego rodzaju zakrzywień, na przykład na nosie. Jak widać jego zastosowań jest całe mnóstwo. I choć modny i doceniany przez lata, dziś ustąpić musi innemu, zyskującemu na popularności zabiegowi.

Ostatnimi czasy, botoks wyparty został bowiem przez zabieg, dzięki któremu odmienić może się dosłownie cała twarz. Cóż bowiem nie nadaje jej takiego uroku, jak pełne i wyraziste usta?

Zabieg powiększenia ust

I tak – od kilku lat zabiegiem medycyny estetycznej, cieszącym się największą popularnością jest powiększanie ust. Pełniejsze i bardziej nawilżone usta można uzyskać dosłownie w kilka minut. Wszystko dzięki substancji wykorzystywanej w trakcie zabiegu. Kwas hialuronowy sprawia bowiem, że nawet wąskie i spierzchnięte usta stają się większe, wyraziste i błyszczące.

Kwas hialuronowy, to również dobry pomysł, jeśli nasze usta są asymetryczne. Specjalista wstrzykując go, może nadać im nowy kształt, pozbywając się jednocześnie wszelkich wyraźnych defektów. Ta metoda stosowana jest również przy wywinięciu ust, uniesieniu ich kącików czy przywróceniu odpowiedniej proporcji między wargami.

Samo powiększenie ust jest zabiegiem nieinwazyjnym. Polega na wstrzyknięciu w wargi ampułek z kwasem hialuronowym. Od klientki zależy oczywiście jego ilość. Ta determinuje bowiem charakter i wielkość zmian. Jeśli zależy nam na delikatnym uwypukleniu warg, ilość kwasu będzie oczywiście mniejsza, niż przy chęci osiągnięcia naprawdę pełnych, wyrazistych ust.

Kosmetyczna vs. lekarz – kogo wybrać?

Warto wspomnieć, że tego typu zabieg wykonać może nie tylko lekarz medycyny estetycznej. W dzisiejszej dobie , każdy kto ukończył odpowiedni kurs może podjąć się tego zadania. To nie oznacza jednak, że bez zastanowienia warto oddać się w jego ręce. Wiele osób, które nazywa siebie profesjonalistami, tak naprawdę nimi nie jest.

Wobec powyższych – usługi związane z medycyną estetyczną najlepiej realizować w odpowiednich i profesjonalnych placówkach, gdzie jesteśmy pod opieką prawdziwych lekarzy. Mamy wtedy pewność, że bez konieczności nanoszenia poprawek osiągniemy upragniony efekt. Nie obawiamy się o własne zdrowie, samopoczucie czy ewentualne komplikacje.

Przykładem placówki, która zajmuje się tego typu zabiegi jest szczecińska Klinika Medyk – klinikamedyk.pl
Tam, pod czujnym okiem dyplomowanych lekarzy poddać możemy się usuwaniu zmarszczek, mezoterapii, zabiegom na podstawie osocza bogatopłytkowego, peelingom medycznym czy właśnie powiększaniu ust kwasem hialuronowym.