Na czym polega masaż prostaty?

Prostata jest męskim gruczołem krokowym, który odpowiedzialny jest na przykład za wytwarzanie nasienia oraz innych substancji odżywczych. Substancje te wpływają na żywotność plemników. Prostata jest także odpowiedzialna za powstawanie erekcji. Jeśli mamy problemy z tym gruczołem powinniśmy się zastanowić na wykonaniem masażu prostaty . Przyczyni się on do poprawy jej aktywności i dodatkowo zapobiegnie powstawaniu innych niebezpiecznych schorzeń. Masaż prostaty nie jest jedynie zabiegiem leczniczym. Może być on także ciekawym urozmaiceniem życia erotycznego. W kwestii medycznej jednak ma on znacznie więcej do zaoferowania ponieważ dzięki niemu istnieje możliwość regularnego usuwania płynów u mężczyzny, który cierpi na przerost prostaty.

Kto wykonuje masaż prostaty?

Masaż prostaty do celów medycznych może być wykonywany przez lekarza lub też masażystę. W internecie nie brakuje opisów tego jak prawidłowo wykonać taka czynnością. Przede wszystkim konieczne jest znalezienie prostaty. Tę czynność wykonuje się przy pomocy palca. Sam masaż trzeba wykonywać skrzywionym palcem. Palec dla lepszych efektów ma być skierowany w dół. Masaż należy wykonywać ruchami okrągłymi i ruszając palcem z jednego boku na drugi. Trzeba pamiętać, że prostata jest bardzo delikatnym gruczołem, dlatego też ruchy trzeba wykonywać z należytą siłą.
Jak mężczyźni reagują na masaż?

W czasie wykonywania masażu może dojść do różnych reakcji. Najczęściej spotykanymi są skłonności do oddawania moczu, podniecenie, uwolnienie płynu z narządów mężczyzny. Niczym nadzwyczajnym jest także orgazm. Medycyna podkreśla, że w czasie masażu prostaty cewka wydala zalegającą w niej wydzielinę. Jest to ważny proces, ponieważ dzięki niemu dochodzi do zmniejszenia nacisku i powrót do normalnej sytuacji miejscowej. Urolog, który zajmuje się zawodowo zagadnieniami związanymi z prostatą zaleca swoim pacjentom masaż prostaty w celu przeciwdziałania obrzmieniom i stanom zalegania niepotrzebnej wydzieliny. Taka forma pomocy na pewno jest dla mężczyzny bardzo przyjemna. Nie ma nic złego w tym, że jest on wykonywany przez jego partnerkę.