Odżywki i suplementy dla kobiet

Wydawać by się mogło, że ćwiczenia na siłowni to domena mężczyzn. Nic bardziej mylnego. Obecnie coraz więcej pań przykłada bowiem ogromną wagę do tego jak wyglądają ich ciała.

Panie chcą być nie tylko smukłe i szczupłe, ale również móc cieszyć się sprawnym ciałem i doskonale wymodelowaną sylwetką. Regularnie ćwiczą więc na siłowni dbając o wyrzeźbienie mięśni i ujędrnienie ciała. Producenci suplementów doskonale zdają sobie z tego sprawę. Nic więc dziwnego, że obecnie dostępna jest szeroka gama odżywek i preparatów stworzonych specjalnie dla pań . Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Aminokwasy dla Pań

Decydując się na rozpoczęcie przygody z siłownią każda kobieta chce pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Niestety, na efekty trzeba czasem długo czekać. W takiej sytuacji warto sięgnąć po odżywki z aminokwasami stworzone z myślą o potrzebach kobiecego organizmu. Aminokwasy rozgałęzione, które znajdują się w tego typu suplementach ułatwiają bowiem spalanie tkanki tłuszczowej i ograniczają łaknienie. A to, jak doskonale wiemy jest szczególnie ważne dla kobiet zainteresowanych redukcją wagi. Co więcej, BCAA ograniczają uczucie zmęczenia, wspomagają regenerację potreningową i hamują katabolizm. Są zatem bardzo przydatne w trakcie intensywnych treningów sportowych.

Kreatyna – przyjaciel kobiety

Istnieje mit, że po kobiety nie powinny sięgać po preparaty z kreatyną, ponieważ nie zależy im zazwyczaj na przyroście masy mięśniowej. Tymczasem to nie do końca prawda. Kreatyna wyłącznie w niewielkim stopniu rozbudowuje mięśnie, natomiast zapewni ich wzmocnienie. Ma poza tym wiele innych zalet wśród których wymienić możemy między innymi opóźnienie procesów starzenia, zwiększenie wydajności mięśni czy poprawę koncentracji. Jeśli zależy nam na tym, by kreatyna była dostosowana do naszych potrzeb warto wybrać preparaty stworzone z myślą o kobietach. Mają one bowiem optymalnie dobrany skład.

odżywki dla kobiet

Walka z cellulitem

Cellulit, czyli pomarańczowa skórka to problem, z którym borykają się prawie wszystkie kobiety, również te, które regularnie ćwiczą i dbają o dietę. Nagromadzenie wody oraz tkanki tłuszczowej pod skórą tworzy bowiem nieestetyczne nierówności, które trudno wyeliminować. Na szczęście na rynku pojawia się obecnie sporo suplementów, które mogą nam pomóc w walce z tym problemem. Są to zarówno preparaty do stosowania wewnętrznego, jak i różnego rodzaju żele, kremy i maski, które dzięki zawartości kolagenu oraz substancji spalających tkankę tłuszczową pozwalają znacznie poprawić wygląd skóry w miejscach dotkniętych cellulitem.

Preparaty witaminowe

Na półkach z suplementami dla kobiet znajdziemy również sporą ilość preparatów witaminowych. Ich stosowanie jest jak najbardziej uzasadnione. Panie, które intensywnie ćwiczą a przy tym przestrzegają często restrykcyjnych diet mogą mieć bowiem poważne niedobory najważniejszych z witamin co odbija się nie tylko na ich zdrowiu, ale również na wyglądzie zewnętrznym. Brak witamin to problemy ze skórą, słabe włosy i paznokcie. I choć najzdrowiej jest uzupełniać niedobory poprzez odpowiednią dietę sięgnięcie po dobry suplement diety z witaminami to dobra alternatywa. Tym bardziej, że preparaty stworzone z myślą o kobietach mają optymalnie dobrany skład, w którym znajdziemy nie tylko codzienną niezbędną dawkę witamin, ale również i wyciągi roślinne wzmacniające skórę, włosy i paznokcie.

Jak więc widać rynek suplementów diety nie jest już zdominowany wyłącznie przez preparaty tworzone na potrzeby męskiego organizmu. Warto to wykorzystać tym bardziej, że regularnie stosowane suplementy diety w połączeniu z systematyczną aktywnością i zdrowymi nawykami żywieniowymi daje naprawdę doskonałe efekty. Warto się o tym przekonać.