Okulary progresywne – jak są skonstruowane?

soczewki

Innowacyjny sposób produkcji soczewek progresywnych przekłada się na ich jakość, co idzie w parze z komfortem i zdrowiem osób z wadą wzroku.

Koszt okularów progresywnych

Ceny okularów progresywnych mogą być zróżnicowane. Uzależnione będą od tego, na jaką konstrukcję się zdecydujemy. Warto powiedzieć coś więcej o tym jak może to dalej wpływać na komfort widzenia. Jeśli chodzi o soczewki progresywne, były to rozwiązania o konwencjonalnej konstrukcji. Soczewki, które określone są jako konwencjonalne charakteryzują się szeroką dalą oraz bliżą, które to są zorganizowane kosztem odległości pośrednich. Nie będą się one sprawdzać u takich osób, dla których liczy się komfort ostrego widzenia na komputer, smartfon czy tablet.

Dla niektórych będzie to opcja o formie ekonomicznej dla tych użytkowników, którzy stawiają na atrakcyjne ceny a jednocześnie mają stosunkowo małe wymagania w stosunku do okularów. Jeśli chodzi o minus tego rozwiązania to niestety trzeba pamiętać o tym, że widzenie na boki będzie tutaj stosunkowo mocno ograniczone, będzie trzeba poruszać głową na boki.

okulary

Soczewki free form

Innowacyjne propozycje są realizowane w ramach technologii free form i to znaczy, że soczewki będą wykonywane w ramach cyfrowej obróbki. Jednak co to w rzeczywistości będzie znaczyć dla klientów? Przede wszystkim chodzi o zoptymalizowanie konstrukcji.

Możliwe, że dla klienta, który na stałe potrzebuje komfortowego rozwiązania do korzystania co jakiś czas z komputera, ale jeśli ktoś pracuje przy nim 8 godzin to rozwiązanie nie będzie odpowiednie.

Konstrukcje, które są już nieco bardziej zaawansowane dadzą nam więcej komfortu, będziemy widzieć między innymi nieco więcej nawet mimo tego, że nie będziemy wykonywać dużych ruchów. Pojawia się szerokie pole do dali oraz do patrzenia na odległości pośrednie. To takie rozwiązanie, które będzie skierowane do osób, które w stosunku do okularów mają bardzo duże wymagania. Jeśli chodzi o kwestie, na które jeszcze trzeba zwracać uwagę to między innymi fakt, że producenci stawiają na rozwiązania zindywidualizowane.

okulary

Parametry soczewek progresywnych

W zależności od ich rodzaju uwzględniają różnorodne parametry indywidualne np. odległość, z której będziemy czytać, pomiary widzenia bocznego. Gdy chodzi o mierzone parametry można sprawdzić kąty nachylenia, panoramę oprawy, odległości między oprawką a rogówką.

W ten sposób po tak wyznaczonych parametrach będzie można przygotować rzeczywiście idealnie spasowane okulary, które perfekcyjnie się sprawdzą. Oczywiście w 100% nie da się całkowicie eliminować ruchów głową, ale z drugiej strony jest szansa na to, że można je ograniczyć do minimum i widzenie będzie zadowalające.

Niektóre osoby jednak wybierając progresywne soczewki nie będą się z nimi dobrze czuły. Chodzi przede wszystkim o takie osoby, które długo pracują przy komputerze, ponieważ będą musiały długo patrzeć przez jedną część soczewki, dolną i nie będzie to do końca komfortowe. Jeśli decydujemy się na okulary progresywne w ogólności można powiedzieć, że to rozwiązanie, które będzie uniwersalne i wielu osobom przypadnie do gustu. Jeśli więc zastanawiamy się nad tym jakie okulary wybrać, zdaje się że soczewki progresywne będą dobrą decyzją i będziemy w nich czuć się komfortowo.