Okulary progresywne – jak są skonstruowane?

Innowacyjny sposób produkcji soczewek progresywnych przekłada się na ich jakość, co idzie w parze z komfortem i zdrowiem osób z wadą wzroku. Jak są skonstruowane oraz jak działają okulary z soczewkami progresywnymi?

Koszt okularów progresywnych

Ceny okularów progresywnych mogą być zróżnicowane. Uzależnione będą od tego na jaką konstrukcję się zdecydujemy. Warto powiedzieć coś więcej o tym jak może to wpływać na komfort widzenia. Jeśli chodzi o soczewki progresywne, są to rozwiązania o konwencjonalnej konstrukcji. Soczewki, które określone są jako konwencjonalne, charakteryzują się szeroką dalą oraz bliżą, które to są umożliwione kosztem odległości pośrednich. Nie będą się one sprawdzać u takich osób, dla których liczy się komfort ostrego widzenia komputera, smartfona czy tableta.

Będzie to opcja odpowiednia dla tych użytkowników, którzy stawiają na atrakcyjne ceny, a jednocześnie mają stosunkowo małe wymagania w stosunku do okularów. Jeśli chodzi o minus tego rozwiązania to niestety trzeba pamiętać o tym, że widzenie na boki będzie tutaj stosunkowo mocno ograniczone – będzie trzeba poruszać głową na boki.

okulary

Soczewki free form

Innowacyjne propozycje są realizowane w ramach technologii free form, co oznacza, że soczewki będą wykonywane w ramach cyfrowej obróbki. Jednak co to w rzeczywistości oznacza dla klientów? Przede wszystkim chodzi o zoptymalizowanie konstrukcji.

Konstrukcje, które są już nieco bardziej zaawansowane dadzą nam więcej komfortu, będziemy widzieć nieco więcej, nawet mimo tego, że nie będziemy wykonywać dużych ruchów. Pojawia się szerokie pole do dali oraz do patrzenia na odległości pośrednie. To rozwiązanie, które jest skierowane do osób, które w stosunku do okularów mają bardzo duże wymagania.

okulary

Parametry soczewek progresywnych

W zależności od rodzaju soczewek uwzględniamy różnorodne parametry indywidualne np. odległość, z której będziemy czytać, pomiary widzenia bocznego. Można sprawdzić kąty nachylenia, panoramę oprawy oraz odległości między oprawką a rogówką.

W ten sposób, po tak wyznaczonych parametrach, będzie można przygotować idealnie spasowane okulary, które sprawdzą się doskonale. Oczywiście nie da się całkowicie wyeliminować ruchów głową, ale z drugiej strony jest szansa na to, że można je ograniczyć do minimum i widzenie będzie zadowalające.

Niektóre osoby wybierając progresywne soczewki nie będą się z nimi dobrze czuły. Chodzi przede wszystkim osoby, które długo pracują przy komputerze, ponieważ będą musiały długo patrzeć przez jedną część soczewki i nie będzie to do końca komfortowe. Jeśli decydujemy się na okulary progresywne z bardziej zaawansowaną konstrukcją, można powiedzieć, że rozwiązanie to będzie uniwersalne i wielu osobom przypadnie do gustu.


W sklepie internetowym Soczewki24 zaopatrzyć można się w różnego rodzaju akcesoria niezbędne do korekcji wzroku. Są to między innymi soczewki kontaktowe, oprawki okularów korekcyjnych, krople pielęgnacyjne, a także okulary przeciwsłoneczne z filtrem chroniącym oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.