Ortodoncja cyfrowa w Perfect Smile Clinic Garnizon

Postęp technologiczny we wszystkich dziedzinach medycyny trwa, tak też jest w ortodoncji. Jeżeli chcemy uzyskać idealny hollywoodzki uśmiech i wyprostować nasze zęby to możemy skorzystać z najnowszych technik komputerowych. Technologie te, stosowane w formie obrazowania cyfrowego i zaawansowanych interfejsów graficznych, mogą być niezwykle pomocne na każdym etapie leczenia, od diagnozowania problemów, po pomaganie w ich usuwaniu.

Czy warto inwestować w ortodoncję?

Ortodoncja jest ważna, ponieważ nieprawidłowe ustawienie zębów zwiększa ryzyko próchnicy i zapalenia dziąseł. Niewłaściwy zgryz utrudnia, lub sprawia, że jest to bardziej bolesne, wykorzystanie nici dentystycznej, co prowadzi do złej higieny jamy ustnej. Dodatkowo nieprawidłowe ustawienie zębów może utrudniać jedzenie, a nawet mowę, ponieważ zęby biorą udział w wypowiadaniu pewnych dźwięków. Ich ustawienie wpływa też na owal naszej twarzy. Bardzo ważnym elementem krzywego zgryzu jest to, że odbiera on pewność siebie. Niezależnie od tego, czy to poważny problem, czy jedynie jeden ząb w niewłaściwym miejscu, czy szczelina z przodu, bardzo często nie czujemy się komfortowo. W takiej sytuacji leczenie nie tylko poprawi nasz wygląd i higienę jamy ustnej, ale również doda nam pewności siebie. Dzięki niemu chętniej będziemy się uśmiechać, a to wpłynie na to jak odbierają nas inni. To sprawia, że leczenie ortodontyczne jest bezcenne.

Zalety ortodoncji cyfrowej

Obrazowanie komputerowe poprawiło możliwości ortodontów do dokładnego przeglądania i diagnozowania różnych stanów zębów. Obrazowanie może uchwycić dokładne kontury zębów, w tym obszary, które są zazwyczaj trudne do zobaczenia. Większa dokładność w badaniach podstawowych daje rezultaty we wszystkich innych obszarach – błędne diagnozy są praktycznie wyeliminowane, a rzadkie lub specyficzne problemy mogą być odnotowane natychmiast.W wielu przypadkach obrazowanie cyfrowe sprawia, że wizyta u ortodonty jest szybsza i bardziej wydajna. Technologie komputerowe sprawiają, że proces diagnozy staje się znacznie prostszy.

Oznacza to również, że stomatolog ma więcej czasu na leczenie i usuwanie rzeczywistych problemów, zamiast po prostu je lokalizować.Nie ma nic inwazyjnego w procesach obrazowania cyfrowego. Niektóre inne procedury obrazowania dentystycznego wykorzystują szpachlówkę wyciskową lub inne środki kontrastowe, które mogą smakować okropnie i powodować nieprzyjemne odruchy. Jednak ta technologia polega na tym, że po prostu siadamy wygodnie na krześle podczas robienia zdjęć. Ortodoncja cyfrowa pozwala na przygotowanie indywidualnego planu leczenia dla każdego pacjenta. Dzięki temu każdy z nas otrzyma dokładnie to czego potrzebuje. Nowe technologie pozwalają na przygotowanie cyfrowego planu, który pomaga zarówno dentystom, jak i pacjentom śledzić postępy w leczeniu.

Ortodoncja cyfrowa w Perfect Smile Clinic Garnizon

Jeżeli zależy nam na tym, by mieć idealny uśmiech to powinniśmy udać się do Kliniki Stomatologii Estetycznej takiej jak Perfect Smile Clinic Garnizon. Właśnie tam możemy poddać się leczeniu u ortodonty, aby nasze zęby były idealnie proste. W samej klinice znajduje się sprzęt niezbędny do przeprowadzenia wszelkich badań czy zdjęć RTG. Dzięki temu wszelakie pomiary i plany dotyczące naszego leczenia można wykonać szybko i sprawnie, odwiedzając zaledwie jedno miejsce.

„W Perfect Smile Clinic Garnizon ortodonci pracują w środowisku cyfrowym. Oznacza to, że przez cały proces leczenia wykorzystuje się innowacyjne oprogramowanie umożliwiające bardzo szczegółowe planowanie kolejnych etapów. Dodatkowo dzięki niemu najlepiej będziemy w stanie dobrać aparat ortodontyczny do naszej wady zgryzu, potrzeb i oczekiwań.”