Postaw na wybielanie zębów i ciesz się śnieżnobiałym uśmiechem

Wybielanie zębów jest jednym ze sprawdzonych i najczęściej stosowanych sposobów na przywrócenie białego koloru zębów.

Śnieżnobiały uśmiech jest jedną z najbardziej pożądanych cech naszego wyglądu. Każdy z nas chce mieć piękny uśmiech – na szczęście stomatologia oferuje nam wiele możliwości. W obecnych czasach zęby wybielić możemy praktycznie w każdym gabinecie.

Kiedy można wykonać taki zabieg?

Piękny uśmiech kojarzy nam się z białymi, równymi zębami. W gabinecie dentystycznym wybielanie zębów może się odbyć jedynie wtedy, gdy wszystkie nasze zęby są w dobrym stanie. Próchnica, kamień, dziury w zębach lub konieczność leczenia kanałowego, to powody, przez które zabieg nie może się odbyć. Każdy ząb oraz dziąsła muszą być w idealnym stanie, by móc przeprowadzić zabieg wybielania.

Na czym polega wybielanie zębów?

Wybielanie zębów jest zabiegiem, który polega na rozjaśnieniu kolorytu zębów. Istnieją różne sposoby, jakie wykorzystuje się w celu uzyskania efektu śnieżnobiałych zębów. Jedną z najbardziej popularnych metod jest zastosowanie lampy BEYOND. Jest to bardzo skuteczna i szybka metoda na odzyskanie lub nadanie swoim zębom atrakcyjnego, zdrowego wyglądu.

Zabieg wybielania wykonuje się na zdrowych i naprawionych zębach. Dentysta rozprowadza na nich specjalny żel wybielający, który jest utwardzany poprzez zastosowanie specjalistycznej lampy BEYOND.

wybielanie zębów

Zabieg jest krótki i już po niecałej godzinie można zauważyć efekty. Podczas zabiegu wybielania zębów pacjent nie odczuwa bólu, tak samo jak po jego zakończeniu. Jedynym dyskomfortem jaki może się pojawić dotyczy osób, których zęby i dziąsła są szczególnie wrażliwe. Uczucie dyskomfortu znika jednak niedługo po zakończeniu zabiegu. Poza tym nie ma żadnych efektów ubocznych ani powikłań, związanych z wykonaniem zabiegu wybielania zębów.

Przygotowanie do zabiegu wybielania zębów

Najważniejszym etapem procesu wybielania zębów jest wybór odpowiedniej kliniki dentystycznej. Warto zwrócić uwagę na doświadczenie dentystów. Istotne są umiejętności oraz metody, jakie stosowane są w danym gabinecie. Jedną z nich jest klinika dentystyczna Podralscy, która zatrudnia doświadczonych lekarzy i korzysta z skutecznych, w pełni bezpiecznych sprzętów.

Warto również dodać, że wybielanie zębów jest metodą wyłącznie dla osób powyżej 16 roku życia. Jeśli nasze zęby są w bardzo dobrym stanie i nie wymagają żadnych prac chirurga czy stomatologa, możemy zapisać się na wybielanie. Przed przyjściem na zabieg, zęby i cała jama ustna muszą być odświeżone, by prace stomatologiczne mogły przebiec szybko i bez dodatkowych czynności.

Po odbyciu zabiegu wskazana jest biała dieta, którą trzeba stosować przez kilka tygodni. Aby utrzymać jak najdłużej biały kolor zębów, nie wolno nam pić wina, kawy oraz spożywać soków owocowych, i innych produktów spożywczych wpływających na kolor zębów.

Dlaczego warto wybielić zęby?

Wybielanie zębów jest zabiegiem, które pozwala nam poprawić stan zębów, zarówno pod względem estetycznym, jak i zdrowotnym. Wybielanie to zabieg, który dodatkowo odświeża szkliwo sprawiając tym samym, że zęby są bardziej odporne na próchnicę, kamień i inne.

Białe i proste zęby to marzenie każdego z nas – w większości kwalifikujemy się do przeprowadzenia tego zabiegu. Istotna jest pełnoletność i idealny stan zębów. Są to najważniejsze warunki, jakie trzeba spełnić, by być dopuszczonym do odbycia zabiegu. Efekty wybielania lampą BEYOND widoczne są nawet przez 2 lata, w zależności od indywidualnych cech naszego organizmu i trybu życia.