Przedłużanie włosów – czy jest szkodliwe?

Każda z Pań chce dobrze i pięknie wyglądać. Na zdrowy i piękny wygląd wpływa zdecydowanie zarówno sposób ubierania się jak i makijaż oraz oczywiście fryzura. Z ubraniem nie jest nam trudno ponieważ chodząc po galerii oglądamy witryny sklepowe i mniej więcej wiemy jak się modnie i prawidłowo ubierać. Z makijażem też jako tako sobie radzimy. Największy kłopot mamy z fryzurą. Szczególnie gdy nasze włosy są krótkie i niezbyt dobrze się układają. Jedynym wyjściem jest przedłużenie włosów. Jednak co do tego zabiegu mamy wątpliwości czy oby na pewno przedłużanie włosów nie jest niszczące dla naszych włosów i szkodliwe.

Piękne i długie włosy od zaraz

Każda kobieta przed zdecydowaniem się na przedłużenie włosów musi wiedzieć, że bez względu na użytą metodę i technikę istnieje możliwość zniszczenie naszych włosów. Dotyczy to szczególnie osób, które posiadają włosy bardzo delikatne oraz cienkie. Musimy także wiedzieć, że istnieją pewne efekty uboczne. Na pewno bardzo poważnym efektem ubocznym jest fakt wypadania pasm włosów. Jednak musimy także wiedzieć, że każdy z nas gubi każdego dnia mniej więcej 100 włosów. Gdy do naszych włosów doczepimy „nowe” włosy musimy sobie zdawać sprawę, że zjawisko to ulegnie jeszcze powiększeniu. Nasilenie zjawiska będzie dopiero widoczne gdy zdecydujemy się na odczepienie doczepionych wcześniej włosów. Jednak wszystkim efektom można w pewien sposób zaradzić. Jaki to sposób? Sposobem tym jest odpowiednia pielęgnacja włosów przedłużonych. Gdy decydujemy się na przedłużanie włosów w dobry i profesjonalnym salonie możemy być pewni, że z zasadami pielęgnacji włosów zapozna nas profesjonalna fryzjerka. Jednak mimo to powinnyśmy także same posiadać na ten temat pewną wiedzę. Podstawą zasadą pielęgnacji jest dokładne rozczesywanie przed czynnością jaką jest mycie. Rozczesywać włosy powinnyśmy za pomocą grzebienia o bardzo rzadkich ząbkach. Technika samego mycia także jest istotna. Bowiem powinno się ono odbywać zgodnie z kierunkiem ich długości.

hairdreams

Nie powinnyśmy także myć włosy opuszczając głowę w dół. Najlepiej powinnyśmy myć włosy w pozycji siedzącej. Niektóre z nas twierdzą, że to ile nosi się przedłużone włosy zależy tylko i wyłącznie od nas. Rzeczywiście. Nasze włosy to i my decydujemy o wszystkim. Musimy jednak pamiętać, że po okresie około dwóch miesięcy od momentu doczepiania włosów odrost staje się bardzo zauważalny. Widoczny odrost nie jest już ani seksowny, ani też estetyczny dla naszego oka. Także gdy mamy o nasze przedłużone włosy odpowiednio nie dbać nie powinnyśmy się za to w ogóle zabierać. Musimy mieć to na względzie. Wiele osób uważa, że najlepiej zapuścić swoje naturalne włosy i nie decydować się na przedłużanie włosów. Wiadomo, że to co nasze powinno nas najbardziej cieszyć. W dzisiejszych czasach naturalne dziewczyny są rzadkością. Obecnie króluje solarium, tipsy, róż na policzkach, przedłużone rzęsy czy przedłużone włosy. A gdzie naturalna strona naszych Polskich i najpiękniejszych na świecie kobiet?