Przełom w medycynie estetycznej – karboksyterapia

W zabiegach medycyny estetycznej istotne jest zastosowanie takich metod, które przyniosą pacjentom wymierne efekty – poprawę stanu skóry, jej dogłębne odżywienie i stymulację procesów regeneracyjnych. Dzięki temu efekty zabiegów mogą utrzymywać się dłużej, ponieważ skóra jest pobudzona do odbudowy na poziomie komórkowym. Jednym z zabiegów, jakie można wykonać w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej jest między innymi karboksyterapia. Jak sama nazwa wskazuje, jest to zabieg wykorzystujący działanie dwutlenku węgla. Na czym polega? Zapraszamy do naszego poradnika.

Karboksyterapia – odbudowa skóry

Zabieg polega na wstrzykiwaniu w skórę gazu dwutlenku węgla. W miejscu iniekcji następuje rozszerzenie naczynek krwionośnych – to skutek właściwości zastosowanego gazu. Efektem jest poprawa krążenia w danym miejscu, a co za tym idzie – szybszy transport krwi i tlenu. Po nakłuciu naturalnym skutkiem jest wystąpienie lekkiego stanu zapalnego – to z kolei prowadzi do zwiększenia wytwarzania kolagenu oraz elastyny, które odpowiadają za jędrność, odpowiednie napięcie oraz młody wygląd skóry. Przyspieszone krążenie sprawia również, że komórki skóry zostają lepiej ożywione. Dzięki iniekcji dwutlenku węgla i pobudzonemu w ten sposób krążeniu skóra rozpoczyna aktywną fazę „remodelingu”, która pozwala znacząco poprawić jej wygląd oraz stan.

Zabiegi karboksyterapii stosowane były w celach leczniczych już w latach 30. XX wieku – obok jego właściwości leczniczych odkryto również dodatni wpływ, jaki wywiera wstrzyknięcie tego gazu pod skórę. Obecnie karboksyterapia stosowana jest w medycynie estetycznej nie tylko dla takich efektów, jak widoczna poprawa stanu skóry i jej odmłodzenie, ale również w leczeniu różnych schorzeń i zaburzeń:

  • rany, które trudno się goją
  • łuszczyca
  • blizny po operacjach
  • owrzodzenia żylakowe i cukrzycowe
  • zaburzenia krążenia, w tym kurcze kończyn lub przewlekła niewydolność kończyn
  • i wiele innych.

Z kolei jeśli chodzi o wskazania związane z walorami estetycznymi skóry, na zabieg decydują się osoby, które borykają się z takimi problemami, jak rozstępy, znaczne cienie pod oczami, cellulit, wypadanie włosów, zmarszczki, opadanie powiek, blizny trądzikowe… Lista możliwości jest znacznie dłuższa.

karboksyterapia poznań

Kto może poddać się zabiegowi

Osoby, które chcą skorzystać z karboksyterapii, powinny wybrać profesjonalne studio medycyny estetycznej lub kosmetologiczne, w którym znajdą dobrze przygotowany personel oraz dobrej jakości sprzęt. Warto najpierw umówić się na konsultację, by omówić problem oraz wykluczyć ewentualne przeciwwskazania – osoby z niewydolnością serca lub nerek, po niedawno przebytym zawale lub zapaleniu żył, mające problemy z ciśnieniem lub inne zaburzenia krążenia i skóry, które uniemożliwiają wykonanie zabiegów pobudzających krążenie i stosujących iniekcje, nie powinny poddawać się zabiegowi.

Zabiegi wykonywane są w seriach – długość trwania zabiegu, ilość podanego gazu oraz częstotliwość i ilość zabiegów zależą od rodzaju i skali problemu i zawsze są dobierane indywidualnie do potrzeb klienta.

Zapraszamy do skorzystania z usług medycyny estetycznej w Lublinie – w centrum medycznym CM Sanitas