Skuteczne środki czyszczące – niemiecka chemia gospodarcza

Mity o skuteczności niemieckich proszków do prania zna chyba większość osób, które kiedykolwiek musiały dokonać zakupu jakichkolwiek produktów z chemii gospodarczej, zapewniającej czystość i świeżość w naszych domach. Dlaczego akurat niemieckie produkty miałyby być tak skuteczne? I czy chodzi po prostu o niemieckie marki, czy też o coś innego?

Chemia z Niemiec – skuteczne czyszczenie

W polskich sklepach pełno jest niemieckich marek – znane mleczka do czyszczenia, proszki do prania czy rozmaite płyny do płukania tkanin, prania, mycia okien, kafelków czy innych powierzchni to z reguły produkty od niemieckich producentów. W wyścigu o skuteczność chemii gospodarczej liczy się jednak także to, na jaki rynek produkowany był dany specyfik. Otóż okazuje się, że jeśli proszek do czyszczenia przeznaczony był na rynek niemiecki, zawiera on większe stężenia substancji aktywnych, a to one właśnie zapewniają skuteczne usuwanie zabrudzeń i pozbywanie się zarazków.

chemia niemiecka

W sklepie Chemia-Forma znaleźć można ogromny wybór tak zwanej chemii niemieckiej.

Produkty kierowane na rynki Europy Środkowej czy Wschodniej mają nieco słabsze stężenia tychże substancji. Oznacza to, że są nieco mniej skuteczna – trzeba zużywać ich więcej, są więc także mniej wydajne. Dlatego wiele osób, które zauważyły tę zależność, wybierają produkty, jakimi dysponuje chemia niemiecka, i szukają albo lokalnych dostawców tych specyfików, albo sami je kupują w sklepach online lub bezpośrednio w Niemczech.

Czystość w Twoim domu to zdrowie domowników

Zapewnienie czystości w domu jest sprawą kluczową dla zachowania właściwej higieny i ochrony swoich domowników przed bakteriami. Oczywistą sprawą jest bowiem fakt, że niedokładnie sprzątane sprzęty i powierzchnie w kuchni czy łazience nie tylko pokrywają się brzydkim nalotem i szybciej się niszczą – w osadach tych gromadzą się bakterie, zarazki, mikroby, mogące być źródłem groźnych chorób zakaźnych. Kwestia czystości jest zatem szczególnie ważna, zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci, które często sięgają rączkami w różne miejsca.

Produkty z niemieckiego rynku słusznie mają opinię silniejszych i skuteczniejszych niż te, które można znaleźć w naszych sklepach. Choć są to produkty tych samych marek, ich używanie daje znacznie lepsze efekty a co więcej, pozwala zaoszczędzić pieniądze, ponieważ mniejszą ilością środka czyszczącego można wyczyścić większą powierzchnię.