Soczewki i szkła okularowe na miarę XXI wieku

czas na wzrok

Korekcyjne soczewki okularowe zostały spopularyzowane w wieku XX, jednak w tamtych czasach były drogie, a ich jakość pozostawała wiele do życzenia.

W dzisiejszych czasach na szczęście jakość tych produktów znacznie wzrosła i teraz są bezpieczne do noszenia.

Ogromną zaletą jest także fakt, że na rynku pojawiły się produkty, które dedykowane są poszczególnym wadom wzroku.

Jak wiadomo nie wszyscy ludzie cierpią z powodu tej samej wady, a problemy ze wzrokiem mogą mieć różne podłoża. Dlatego muszą być oddzielnie traktowane.

I o ile okulary już od dawna mają najróżniejsze właściwości, to jednak trzeba mieć świadomość, że nie każdy chce je nosić. Ich ogromną wadą jest to, że są widoczne i nadają człowiekowi konkretnego wyglądu. A nie wszyscy chcą mieć na sobie oczywisty dowód tego, że mają słaby wzrok. Kolejną wadą okularów jest to, że mogą zostać strącone, a co za tym idzie, także rozbite lub uszkodzone w inny sposób.

Niestety okulary wcale nie są tanie i takie uszkodzenie ich może naprawdę słono kosztować. A przecież nikt nie chce płacić ogromnych pieniędzy za naprawę czegoś, co zostało popsute przez przypadek. Dlatego warto zainwestować raz a dobrze w porządne, markowe oprawki i soczewki wykonane z bezpiecznych, trwałych tworzyw. 

Nowoczesne soczewki okularowe – cechy

Obecnie, nowoczesne soczewki okularowe przede wszystkim są różnorodne i każdy wśród nich znajdzie coś dla siebie. Mają także bardzo wysoką jakość i wykonane są z dobrych i bezpiecznych materiałów. Mogą także posłużyć jako element ozdobny. Coraz więcej osób wybiera okulary biorąc pod uwagę nie tylko typ wady wzroku. Zwracamy uwagę na to, by oprawki pasowały do naszej karnacji, koloru oczu i włosów oraz stylu, w jakim się ubieramy.

szkła transitions

Jednak wracając do różnorodności soczewek okularowych – jakie rodzaje soczewek można spotkać na obecnym rynku?

  1. Soczewki progresywne – są używane przeważnie przez ludzi, mających więcej niż 40 lat
  2. Soczewki R+ – dzięki nim twoje oczy będą mogły zrelaksować się nawet wtedy, jeżeli codziennie jesteś zmuszony do przebywania długich godzin przed ekranami monitorów komputerowych w pracy.
  3. Soczewki Transitions – są to soczewki, które zmieniają kolor w zależności od tego, jaki jest stopień nasłonecznienia w danym miejscu. Dzięki temu chronią twoje oczy przed szkodliwym działaniem promieni UV.
  4. Soczewki NuPolar – to naprawdę innowacyjny produkt, który pozwoli ci na widzenie nawet w najbardziej ostrym słońcu. Z nimi nie będziesz musiał się bać niepożądanych rozbłysków światła.
  5. Soczewki Antyrefleks – to produkt, na którym nałożona jest specjalna powłoka NANO.
  6. Soczewki blue420 – blokują szkodliwe promienie UV i światło niebieskie oraz przepuszczają korzystne dla organizmu ludzkiego światło niebiesko-turkusowe.
  7. Soczewki jednoogniskowe – doskonałe dla osób, które w normalnych warunkach potrzebują jednej pary okularów na daną odległość.
  8. Soczewki dwuogniskowe – idealna opcja dla osób, które na co dzień noszą okulary, ale potrzebują drugiej pary specjalnie do czytania.

Jakie soczewki wybrać?

Nie wybieraj jednak soczewek samodzielnie, bo możesz wybrać źle. Pamiętaj, aby za każdym razem kontaktować się z okulistą lub optometrystą. Dzięki temu będziesz mieć pewność, ze te soczewki, które zostaną ci dobrane będą dla ciebie odpowiednie i pozwolą ci na lepsze funkcjonowanie na co dzień.

Artykuł powstał we współpracy z americanlens.pl