Szkła okularowe, które zmieniają kolor

Przez ostatnie lata trend noszenia okularów korekcyjnych stał się niezwykle popularny. Projektanci prześcigają się w tworzeniu zaskakujących opraw, a na ulicach widuje się coraz więcej osób w okularach. Niemniej jednak to nie oprawa ma największe znaczenie przy noszeniu okularów, a jakość szkieł. Dobrze dobrane szkła okularowe poprawiają znacznie jakość widzenia.

Technologia projektowania szkieł jest już na tyle zaawansowana, że powstały rozwiązania, które zaskakują klientów. Okulary zabezpieczają również wzrok przed negatywnym wpływem światła słonecznego.

Soczewki fotochromowe – jakie jest ich zastosowanie?

Szkła fotochromowe po raz pierwszy pojawiły się na rynku w późnych latach sześćdziesiątych. Przez lata technologia była dopracowywana, dzięki czemu współcześnie soczewki fotochromowe największą popularność zyskują wśród osób żyjących dynamicznie i potrzebujących ochrony przed słońcem. Ten rodzaj szkieł sprawdzi się także w przypadku osób, które dbają o swój wzrok o każdej porze roku i przy każdej pogodzie. Najczęściej jednak noszą je klienci,którzy skarżą się na nadwrażliwość na światło słoneczne.

Soczewki Transitions – nowoczesna technologia

soczewki transitions

Na rynku istnieje wiele rozwiązań, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającemu klientowi. Nowoczesne technologie pozwoliły na zaprojektowanie inteligentnych soczewek, które same oceniają poziom nasłonecznienia i w odpowiednim stopniu przyciemniają szkła, aby chronić oczy przed szkodliwymi promieniami UV.

Soczewki Transitions są produkowane przez wsparciu opatentowanej technologii fotochromowych pigmentów. Dzięki temu proces przyciemniania soczewek przy działaniu promieni ultrafioletowych jest o wiele skuteczniejszy i szybszy. W przypadku braku promieniowania UV w pomieszczeniach lub pod wieczór, soczewki wracają do swojego pierwotnego stanu w niecałą minutę.

Technologia soczewek Transitons pozwala na dostosowanie stopnia zaciemnienia w zależności od natężenia światła słonecznego. W odróżnieniu do zwyczajnych fotochromów, problem z mocnym przyciemnianiem w pochmurne dni znika, a szkła zachowują swój przejrzysty stan. W pomieszczaniach soczewki mają niezauważalne zabarwienie, które chroni dodatkowo oczy przez światłem urządzeń elektronicznych.

Światło słoneczne w samochodzie a soczewki Transitions

okulary

W słoneczne dni prowadzenie pojazdu bez okularów przeciwsłonecznych jest uciążliwe. Przy soczewkach Transitions problem szybko znika – z racji tego, że szkła reagują na natężenie światła, przyciemniają się równie skutecznie, co poza wnętrzem samochodu. Poprawia to znacznie komfort i bezpieczeństwo kierowcy.

Ochrona przed światłem generowanym przez urządzenia elektroniczne

Powłoka, którą pokryte są soczewki Transitions nie chroni oczu jedynie przed promieniowaniem słonecznym UV, ale dzięki zaawansowanej technologii dostarcza odpowiednią ilość światła dla oczu. Osoby spędzające większą część swojego dnia przed komputerem nie mają się czym martwić – szkła zredukują siłę światła niebieskiego wytwarzanego przez urządzenia elektroniczne, dzięki czemu oczy będą bezpieczne. Soczewki Transitions sprawdzą się zatem u osób, które często mrużą oczy, odczuwają ból lub są zmęczone.

Pielęgnacja soczewek Transitions – czy jest wymagająca?

Wbrew pozorom soczewki Transitions nie wymagają specjalnego traktowania. Powłoka fotochromowa nie odkleja się od szkła, trudno jest ją zadrapać podczas użytkowania.

wybór okularów

Czyszczenie soczewek Transitions jest równie proste, co pielęgnacja zwykłych okularów. Do przywrócenia wyjściowego stanu wystarczy przemyć je specjalistycznym płynem, który można kupić w salonie optycznym, lub przetrzeć delikatną szmatką – najlepiej z mikrofibry. Soczewki można również bez problemu myć pod bieżącą wodą, przy użyciu delikatnego mydła.

Powstały także soczewki światłoczułe Acuvue Oasys with Transitions – soczewki dwutygodniowe, które wystarczy dezynfekować płynem i przechowywać w specjalnym pudełku. Rozwiązanie to jest szczególnie doceniane przez osoby, które nie przepadają za noszeniem zwykłych okularów.

Dlaczego warto wybrać soczewki Transitions?

Szkła fotochromowe to świetne rozwiązanie dla osób mobilnych, spędzających większość swojego dnia na zewnątrz. Dobre będą również dla osób pracujących przy komputerach bądź prowadzących samochód w pełnym nasłonecznieniu. Dzięki nowoczesnej technologii soczewki będą chronić oczy przez promieniowaniem UV, przy jednoczesnym inteligentnym dopasowaniu zaciemnienia do aktualnych warunków pogodowych. Soczewki Transitions to świetne rozwiązanie na co dzień, znacznie poprawiające komfort widzenia.