Szkła okularowe, które zmieniają kolor!

szkła

Przez ostatnie lata trend na noszenie okularów korekcyjnych stał się niezwykle popularny. 

Projektanci prześcigają się w tworzeniu zaskakujących opraw, a na ulicach widuje się coraz więcej osób w okularach. Nie mniej jednak to nie oprawa ma największe znaczenie przy noszeniu okularów, a jakość szkieł. Dobrze dobrane szkła okularowe znacznie poprawiają jakość widzenia i to wie chyba każda osoba, która kiedykolwiek musiała nosić okulary.

Technologia projektowania szkieł jest już na tyle zaawansowana, że powstały rozwiązania, które zaskakują coraz więcej klientów. Okulary zabezpieczają również wzrok przed negatywnym wpływem światła słonecznego.

Soczewki fotochromowe – jakie jest ich zastosowanie?

Szkła fotochromowe po raz pierwszy pojawiły się na rynku w późnych latach sześćdziesiątych jako krzyk mody. Przez lata technologia była dopracowywana, dzięki czemu współcześnie soczewki fotochromowe największą popularność zyskują wśród osób żyjących dynamicznie i potrzebujących ochrony przed słońcem. Ten rodzaj szkieł sprawdzi się także w przypadku osób, które dbają o swój wzrok o każdej porze roku i przy każdej pogodzie. Najczęściej jednak noszą je klienci, którzy skarżą się na nadwrażliwość na światło słoneczne.

Soczewki Transitions – nowoczesna technologia?

okulary

Współcześnie na rynku istnieje wiele rozwiązań, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającego klienta. Nowoczesne technologie pozwoliły na zaprojektowanie inteligentnych soczewek, które same oceniają poziom nasłonecznienia i w odpowiednim stopniu przyciemniają szkła, aby chronić oczy przed szkodliwymi promieniami UV.

Soczewki Transitions są produkowane przez wsparciu opatentowanej technologii fotochromowych pigmentów. Dzięki temu proces przyciemniania soczewek przy działaniu promieni ultrafioletowych jest o wiele skuteczniejszy i szybszy. W przypadku braku promieniowania UV w pomieszczeniach lub pod wieczór, soczewki wracają do swojego pierwotnego stanu w niecałą minutę.

Technologia soczewek Transitons pozwala na dostosowanie stopnia zaciemnienia w zależności od natężenia światła słonecznego. W odróżnieniu do zwyczajnych fotochromów, problem z mocnym przyciemnianiem w pochmurne dni znika, a szkła zachowują swój przejrzysty stan. W pomieszczaniach soczewki mają niezauważalne zabarwienie, które chroni dodatkowo oczy przez światłem urządzeń elektronicznych.

Światło słoneczne w samochodzie a soczewki Transitions

okulary

Znaczna większość soczewek fotochromowych do swojego prawidłowego działania potrzebuje promieniowania UV. Za szybą samochodową jest to utrudnione, ponieważ szkło skutecznie blokuje dostęp promieni słonecznych do wnętrza samochodu. W słoneczne dni prowadzenie pojazdu bez okularów przeciwsłonecznych jest uciążliwe.

Przy soczewkach Transitions problem szybko znika – z racji tego, że szkła reagują również na ciepło, przyciemniają się równie skutecznie, co poza wnętrzem samochodu. Wszystko będzie zależało jedynie od stopnia nachylenia szyby oraz temperatury.

Ochrona przed światłem generowanym przez urządzenia elektroniczne

Powłoka, którą pokryte są soczewki Transitions nie chroni oczu jedynie przed promieniowaniem słonecznym UV, ale dzięki zaawansowanej technologii dostarcza odpowiednią ilość światła dla oczu. Osoby spędzające większą część swojego dnia przed komputerem nie mają się czym martwić – szkła zredukują siłę światła niebieskiego wytwarzanego przez urządzenia elektroniczne, dzięki czemu oczy będą bezpieczne. Soczewki Transitions sprawdzą się zatem osobom, które często mrużą oczy, odczuwają ból lub są zmęczone.

Pielęgnacja soczewek Transitions – czy jest wymagająca?

Wbrew pozorom soczewki Transitions nie wymagają specjalnego traktowania. Powłoka fotochromowa nie odkleja się od szkła, trudno jest ją zadrapać podczas użytkowania, a także działają bez problemu przez cały czas ich użytkowania w danej wadzie.

okulary

Czyszczenie soczewek Transitions jest równie proste, co pielęgnacja zwykłych okularów. Do przywrócenia wyjściowego stanu wystarczy przemyć je specjalistycznym płynem, który można kupić w salonie optycznym, lub przetrzeć delikatną szmatkę – najlepiej z mikrofibry. Soczewki można również bez problemu myć pod bieżącą wodą, przy użyciu delikatnego mydła.

Dlaczego warto wybrać soczewki Transitions?

Szkła fotochromowe to świetne rozwiązanie dla osób mobilnych, spędzających większość swojego dnia na zewnątrz. Dobre będą również dla osób pracujących przy komputerach bądź prowadzących samochód w pełnym nasłonecznieniu. Dzięki nowoczesnej technologii soczewki będą chronić oczy przez promieniowaniem UV, przy jednoczesnym inteligentnym dopasowaniu zaciemnienia do aktualnych warunków pogodowych. Soczewki Transitions to świetne rozwiązanie na co dzień, znacznie poprawiające komfort widzenia.