Usuwanie zaćmy, pełna kontrola leczenia, aż do całkowitego wyleczenia.

Zaćma to popularne schorzenie oczu, które dotyka coraz więcej osób – zwłaszcza starszych. Utrudnia codziennie funkcjonowanie, przez co chorzy nie są w stanie maksymalnie cieszyć się ze swojego życia i wykorzystywać czas zarówno na pracę, jak i odpoczynek. Zaćmę można jednak wyleczyć.  Leczenie zaćmy jest możliwe w niemal każdym przypadku, a sam zabieg nie jest długi. Skuteczność i brak nawrotu po usunięciu zaćmy jest wysoka, dlatego na operację decyduje się coraz więcej osób. Współczesna okulistyka pozwala na bezbolesne oraz szybkie wyleczenie zaćmy, a profesjonalne kliniki okulistyczne dają możliwość wyboru nowej, sztucznej soczewki, idealnie dopasowanej do prowadzonego trybu życia.

Leczenie zaćmy – dlaczego jest możliwe?

Nowoczesna technologia daje możliwość szybkiego i skutecznego wyleczenia zaćmy. Sprzęt okulistyczny, który znajduje się w klinikach okulistycznych sprawia, że zaćmę można usunąć już w jeden dzień, w ciągu kilku minut. Operacja usunięcia zaćmy trwa zaledwie 20 minut i jest bezbolesna. Pacjent niemal od razu będzie mógł cieszyć się ostrym wzrokiem i zwiększy się szansa, że okulary korekcyjne nie będą konieczne. Zabieg polega na usunięciu zmętniałej soczewki i wszczepieniu nowej – sztucznej. Dzięki temu pacjent od razu może wrócić do zwyczajnego życia, wykonując przez przeszkód codzienne obowiązki, przy znacznej poprawie wzroku. Warto pamiętać o tym, że w klinice OneDayClinic badanie kontrolne jest bezpłatne dla każdego pacjenta i przeprowadzane już dobę po zakończonym zabiegu. Podczas spotkania lekarz ocenia ostrość wzroku, a także sprawdza samopoczucie pacjenta na podstawie wywiadu. Co ciekawe – przez zabiegiem każdy ma szansę na wybór odpowiedniej soczewki, która będzie dostosowana do jego trybu życia. Wszystko jest uzależnione od wybranego pakietu.

Sztuczna soczewka – jakie są jej zalety?

Wbrew pozorom sztuczna soczewka to świetne rozwiązanie podczas leczenia zaćmy. Skutecznie zastępuje naturalną, zmętniałą soczewkę. Dodatkowo pacjent ma możliwość wyboru odpowiedniej soczewki – sferycznej, asferycznej, jednoogniskowej oraz wieloogniskowej w zależności od potrzeb i indywidualnych preferencji. Możliwość wszczepienia soczewki, która posiada odpowiednie filtry znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie oraz dodatkowo chroni wzrok przed promieniowaniem światła UV, jak ifiltr światła niebieskiego, chroniący przed światłem emitowanym przez ekrany komputerów, telefonów czy telewizorów. Świetnie sprawdzi się także filtr umożliwiający prowadzenie pojazdów w nocy.

Zabieg usunięcia zaćmy w Czechach – co warto wiedzieć?

OneDayClinic oferuje swoim pacjentom kompleksową pomoc w leczeniu zaćmy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Osoby, które chciałyby uzyskać profesjonalną pomoc i na zawsze zlikwidować problem z oczami, mogą skorzystać ze specjalnego pakietu, dzięki czemu przeprowadzone zostanie usunięcie zaćmy w Czechach. Na miejscu będzie czekał zarówno czeski, jak i polski personel, który zajmie się nie tylko komfortem pacjenta w oczekiwaniu na zabieg, ale również przygotuje go do krótkiej operacji. Nowoczesny sprzęt w klinice w Czechach pozwala na skuteczne wyleczenie zaćmy, przez co szansa na pojawienie się zaćmy wtórnej jest mało prawdopodobna. Do zabiegu stosuje się tylko profesjonalny sprzęt, a wykwalifikowana kadra pracownicze ze szczególną troską podejdzie do pacjenta. Pakiet OneDayClinic oferuje przejazd, zakwaterowanie oraz opiekę lekarzy zarówno przed, jak i po zabiegu.

Leczenie zaćmy na NFZ – opłaca się?

W ofercie większości klinik okulistycznych pacjent ma możliwość usunięcia zaćmy na Narodowy Fundusz Zdrowia. Warto jednak pamiętać, że kolejki w zależności od województwa są długie, przez co na zabieg trzeba czekać nawet kilka miesięcy. Pacjent ma również do wyboru tylko jedną, standardową soczewkę białą, która nie posiada dodatkowych filtrów ochronnych oraz bardzo często uniemożliwia prowadzenie samochód nocą bądź późna pracę przy komputerze.

Leczenie zaćmy w OneDayClinic

Zaćma znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie, dlatego warto podjąć się zabiegu jej usunięcia. Ciekawą ofertę przygotowała klinika okulistyczna OneDayClinic , która nie tylko skutecznie leczy zaćmę, ale daje również możliwość wykonania zabiegu w profesjonalnym gabinecie w Czechach. Pacjent samodzielnie może także wybrać syntetyczną soczewkę, która znacznie poprawi jakość i komfort dotychczasowego życia. Warto pamiętać, że po każdym zabiegu przeprowadzana jest kompleksowa kontrola stanu zdrowia pacjenta.