Wpływ basenów termalnych na skórę

Naturalne wody z głębi ziemi zawierają moc minerałów i drogocennych pierwiastków. Ludzie wiedzą o tym od lat, dlatego tak tłumnie wybierają się na leczenie do basenów termalnych. Właściwości wody termalnej są szerokie i zdumiewające. Jest ona w stanie leczyć wiele chorób, ale jest także świetną metodą zapobiegania schorzeniom i podnoszenia odporności. Dodatkowo baseny termalne potrafią zrelaksować jak mało co. To świetny i sprawdzony od lat sposób na odpoczynek.

Istota wód termalnych

Człowiek od wieków był świadomy potęgi żywiołu, jakim jest woda. Jest to chyba najważniejszy element natury, wspierający życie całej przyrody. Woda stanowi podstawę życia na ziemi. Również ludzkie ciało potrzebuje jej, aby istnieć. Według badań człowiek w 90% składa się z wody, dlatego potrzebuje jej każdego dnia. Nawadniamy się i dzięki temu oczyszczamy nasz organizm z toksyn. Woda ma niesamowite właściwości detoksacyjne. Na nasze zdrowie dobrze wpływają także kąpiele, zwłaszcza w wodach termalnych.  Gorące, podziemne źródła działają cuda, znacząco wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

W wodach termalnych znaleźć można, krzem, potas, magnez, siarka, żelazo, wapń, mangan, lit, selen czy chrom. Są to pierwiastki, które są potrzebne ludzkiemu organizmowi. Wody termalne zawierają je w różnych stężenia, w zależności od miejsca występowania. Pierwiastki te silnie wpływają na równowagę i kondycję, nie tylko skóry. Przykładowo, za ich pomocą jesteśmy w stanie pozbyć się skurczów mięśni.

Zawarte w wodzie pierwiastki mają różne właściwości, ale wbrew pozorom ich funkcje lecznicze nie dotyczą tylko skóry. Kąpiele w wodach termalnych przyśpieszają metabolizm, regulują tętno, usuwają bóle stawów i mięśni, redukują stres, pozytywnie wpływają na system nerwowy i gospodarkę hormonalną. Kąpiele polecane są również dla osób regenerujących się po chorobie.

Jeśli chodzi o skórę, wpływ wód na jej wygląd jest fenomenalny. Zawarty w wodach termalnych selen, ma silne właściwości oczyszczające; magnez wzmacnia komórki skóry i hamuje proces starzenia; wapń pomaga skórze się regenerować, jego działanie jest bardzo delikatne, łagodzi wszelkie problemy skórne; żelazo wpływa na piękny koloryt; potas i sód normalizuje stopień hydratyzacji skóry. Wody termalne również ujędrniają i wygładzają skórę oraz regulują jej poziom pH.

Następną ciekawą właściwością wód jest kojenie wszelakich ran i opuchnięć. Wielu amatorów wód zachwala także jej skuteczność w leczeniu trądziku, który bywa schorzeniem uciążliwym i trudnym do zwalczenia.

 

Wybierz odpowiedni dla siebie basen

Działanie wód termalnych zależy od zawartych w nich dobroczynnych pierwiastków. Jak wiadomo, składniki występują we wszelakich stężeniach. Dlatego najpierw warto się zastanowić, czego od kąpieli w wodach termalnych oczekujemy i wedle tego wybrać odpowiednie miejsce. W Polsce jest kilka basenów wypełnionych wodami termalnymi. Różnią się one źródłami, a więc co za tym idzie proporcjami nasycenia pierwiastkami. Przed wyborem basenu termalnego, powinniśmy sprawdzić skład wykorzystywanej w nim wody. Przykładowo wody siarczkowo- fluorowe na pewno pozwolą ukoić nerwy i zregenerują układ kostny, a wody solankowe pozytywnie wpłyną na twój układ krwionośny. Te pierwsze są świetnym wyborem dla osób po przebytym złamaniu bądź borykających się z chorobami narządu ruchu.

Nie zapominajmy również, że baseny termalne nie pełnią wyłącznie funkcji zdrowotnych. Są to również miejsca przeznaczone do relaksu. Miejsca, których zadaniem jest stworzenie jak najlepszej atmosfery sprzyjającej regeneracji zarówno fizycznej, jak i psychicznej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.