Wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego

Wypadki losowe wymagające specjalistycznej opieki medycznej dotykają ludzi każdego dnia. Złamania, przewlekłe choroby, schorzenia kręgosłupa, problemy z oddychaniem – istnieje wiele przypadków wymagających inwestycji w odpowiedni sprzęt medyczny. Wydatek ten może jednak okazać się zbyt duży na nasz budżet, gdyż aparatury tego typu bywają naprawdę drogie. Z alternatywą wychodzą wszelkiego rodzaju wypożyczalnie sprzętu medycznego, które gwarantują dostęp do niemalże wszystkich sprzętów, jakich możesz potrzebować w procesie rekonwalescencji. To tani i dobry sposób na wspomaganie leczenia bez konieczności ponoszenia ogromnych kosztów. Jakie są zalety tego typu miejsc?

Bogata oferta sprzętu medycznego

Wypożyczalnie sprzętu medycznego mogą kojarzyć się z bardzo profesjonalnymi sprzętami, lub wręcz przeciwnie – miejscową wypożyczalnią kuli i wózków inwalidzkich. Na szczęście czasy tych drugich mamy już dawno za sobą. Dziś większość wypożyczalni posiada bogatą ofertę sprzętów celujących w przeróżne problemy pacjentów, którzy muszą korzystać z nich poza warunkami szpitalnymi. Od koncentratorów tlenu, zarówno stacjonarnych jak i przenośnych, przez pulsoksymetry, aż po wszelkiego rodzaju łóżka i materace rehabilitacyjne. Wykwalifikowani rehabilitanci i fizjoterapeuci pracujący w takich miejscach zdają sobie sprawę z konieczności uzyskania profesjonalnej obsługi w celu zapewnienia najlepszych warunków do rekonwalescencji. Dzięki najwyższej jakości sprzętowi renomowanych marek możesz poczuć się w domu bezpiecznie i wygodnie. Co więcej, wypożyczenie tego typu sprzętu nie musi oznaczać zawrotnych kwot – wiele miejsc oferuje opłatę za każdy dzień wypożyczenia – zapłać dopiero po oddaniu sprzętu, lub w ratach, tak jak Ci wygodnie. W końcu to na Twoim komforcie zależy wypożyczalni najbardziej. Więcej informacji na temat wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego znajdziesz pod adresem http://rehabi-rehabi.pl.

wózek i kule inwalidzkie

Rehabilitacja domowa

Paskudne złamanie, które wymaga chodzenia o kulach? Nie musisz kupować własnych, które po miesiącu odstawisz w kąt. Wypożyczalnie sprzętu medycznego posiadają w swojej ofercie różnego rodzaju kule ortopedyczne, ortezy, wysięgniki a nawet wózki inwalidzkie. Wypożycz na dzień, tydzień, miesiąc – dokładnie tyle, ile potrzebujesz. Wypożyczalnie są świadome ryzyka, jakie niesie ze sobą wadliwy sprzęt, dlatego możesz liczyć, że wszystko na co się zdecydujesz będzie sprawdzone i sprawne – nikt nie chciałby przecież dodawać do Twojego cierpienia dodatkowego ryzyka.

Wsparcie osób starszych

Wielu opiekunów osób starszych ma problem z warunkami, jakie panują w domach ich pacjentów. Miejsca te są bowiem skrajnie nieprzystosowane do opieki nad ludźmi niepełnosprawnymi i chorymi. Wielu opiekunów próbuje zatem namówić rodzinę na zakup odpowiedniego sprzętu medycznego – specjalistycznego łóżka, wysięgnika, wózka inwalidzkiego czy chodzika. Choć praktyki takie mogą wydawać się rodzinie nie na miejscu, prawdą jest iż opiekunowie mają prawa wymagać odpowiednich warunków do pracy. Posiadanie sprzętu medycznego w domu jest bowiem ułatwieniem nie tylko dla nich, ale i całej opiekującej się osobą starszą rodziny. Sam chory także doceni wygodę, jaką niesie ze sobą specjalistyczny sprzęt. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze szkód, jakie dla chorego kręgosłupa może poczynić wysłużona kanapa babci. Zapewnienie sprzętu poprzez jego wypożyczenie sprawia, iż koszty takiej opieki nie są wygórowane, a przy tym fachowa obsługa za którą częstokroć płacimy spore pieniądze nie pójdzie na marne.

Istnieje wiele przypadków, w których wypożyczenie sprzętu medycznego jest znacznie bardziej korzystne, niż jego zakup. Jeśli więc potrzebujesz dobrych warunków leczenia, nie zwlekaj i przyjrzyj się ofercie Twoich lokalnych wypożyczalni sprzętu medycznego. Pamiętaj: zdrowie cenniejsze jest niż złoto.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.