Zobacz zdjęcie USG dzięki aplikacji medycznej

Dlaczego lekarze decydują się na tak zwane oprogramowanie medyczne? Kwestia zalet oprogramowania medycznego, to temat długi, aczkolwiek niezwykle sensowny.

Chyba nikt nie wyobraża już sobie funkcjonowania przychodni czy dużego, prywatnego gabinetu bez takowego wsparcia. Ręczne prowadzenie kart pacjentów, zapisywanie ich wizyt w kalendarzach, podczas gdy ilość chorych cały czas rośnie – przestało mieć jakikolwiek sens.

Zwłaszcza w dobie Internetu, nowoczesnych technologii i właśnie oprogramowania medycznego. Co więcej, niektóre z nich opierają swoje działania na podstawowych funkcjach i możliwościach, a inne idą krok dalej i wprowadzają różnego rodzaju nowinki techniczne. Są na przykład aplikacje, które umożliwiają zgrywanie obrazu USG na telefon, laptopa czy tableta. Zanim jednak przejdziemy do tej konkretnej funkcji, przyjrzyjmy się innym, które stanowią zresztą o największych zaletach takich rozwiązań.

Największe zalety oprogramowania medycznego

Zalety, to przede wszystkim szeroko pojęta dostępność. Co to oznacza? Między innymi to, że lekarz prowadzący dostęp do danych swoich pacjentów może mieć w wielu miejscach. W wielu klinikach, szpitalach, przychodniach i gabinetach. Nie musi czekać, ani spieszyć się by dotrzeć do własnego gabinetu i odczytać dane konkretnego pacjenta.

Tak zwane aplikacje medyczne czy też oprogramowania medyczne są szczególnie przydatne także wtedy, gdy lekarz chce rozwijać swoją praktykę. Duża ilość pacjentów oznacza setki informacji. Ich umieszczenie w jednym miejscu, a co za tym idzie – szybie odnalezienie w razie jakiejkolwiek potrzeby, to ogromna zaleta. Poza tym, pozostają jeszcze kwestie RODO. Gorący temat od wielu miesięcy. Oprogramowanie medyczne jest zaprojektowane jest tak, by przepisy prawa były przestrzegane. Lekarz nie musi więc martwić się o to, że powiększająca się baza danych jego pacjentów jest w jakimkolwiek zagrożeniu.

oprogramowanie dla placówek medycznychSzczególną zaletą takich aplikacji jest oczywiście szybka rejestracja pacjentów. Planowanie wizyt odbywa się tu bez jakichkolwiek problemów i pomyłek. Wszystko jest bowiem przejrzyste.

System sam naprowadza osobę umawiającą chorego, który dzień byłby na jego wizytę najodpowiedniejszy. Lub też najszybszy w terminie, jeśli sytuacja jest wyjątkowo niecierpiąca zwłoki.

Poza tym, dzięki stosownej aplikacji można uzyskać wyniki badań oraz zdjęcia USG i zapisać je na telefonie, tablecie czy laptopie. Chodzi o funkcję o której wzmianka została nakreślona na początku artykułu. Co więcej, możliwy jest również dostęp do bazy leków, a także drukowanie recept. Tego rodzaju dodatkowe funkcje, a jednocześnie ogromne zalety oprogramowania proponuje na przykład Clever Med.

Zdjęcie USG na aplikacji medycznej – co daje lekarzowi prowadzącemu?

Zdjęcia USG, to najpowszechniejsza metoda diagnostyki. Codziennie pracownie USG wykonują ich setki, jeśli nie tysiące. To na podstawie tego rodzaju zdjęć, lekarz jest w stanie postawić diagnozę. Na ogół jednak ich obraz pacjent zabiera ze sobą do domu.

Skupiając się zatem na obrazie USG, warto pochylić się nad szczególnymi zaletami zdjęć wprost do aplikacji. Ograniczenie kosztów wydruku i przekazanie zdjęcia z USG wprost do karty pacjenta. Właśnie to zyskuje lekarz korzystający z tego rodzaju funkcji.

Co jeszcze zapewnia Clever Med? Po pierwsze jest to nieograniczona liczba skanonów i plików automatycznie zabezpieczanych i archiwizowanych. Po drugie, w przygotowaniu – chodzi o przetwarzanie obrazu biomedycznego. Automatyczna segmentacja i klasyfikacja w celu wspomagania decyzji i kontroli rozwoju stanów chorobowych, to kolejna zaleta tego rodzaju nowoczesnej funkcji.