Witamina C – dla zdrowia i urody

Jeżeli mamy widoczne zmarszczki, które dodatkowo przypominają nam o naszym wieku, możemy zastosować preparaty różnych firm, które wpłyną pozytywnie na naszą skórę. Regularne stosowanie dobrych preparatów pozwala nam na całkowite pozbycie się zmarszczek, które nie są aż tak głębokie. Witamina C dodatkowo chroni nas przed działaniem promieni słonecznych. Stanowi ona więc filtr przed promieniowaniem UV, dlatego spokojnie możemy przebywać na słońcu bez obaw. Preparaty zawierające dużą ilość witaminy C mogą pomóc nam w regeneracji skóry po nadmiernym promieniowaniu lamp z solarium. Jeżeli więc mamy zmarszczki lub przebarwienia związane ze zbyt częstymi wizytami na solarium, możemy pozbyć się ich między innymi za pomocą preparatów, które zawierają duże stężenie witaminy C. Kwas askorbinowy pomoże nam także przyspieszyć procesy regeneracyjne naszej skóry po wszelakich zabiegach chemicznych i peelingach. Dodatkowo, utrwala ona efekty tych zabiegów.

Witamina C jako podstawa działania wielu preparatów

sesderma c vit

Witamina C gwarantuje jakość i działanie wielu kremów czy odżywek do skóry i jej przydatków. Jest to możliwe, dzięki wnikaniu witaminy C głęboko w skórę. Do niedawna trwały badania mające na celu usprawnienie wchłaniania się danego preparatu. Kremy z witaminą C bowiem były zbyt podatne na tlen, co w konsekwencji powodowało zbyt szybką i zbyt dużą utratę odpowiedniej ilości/stężenia witaminy C w preparacie. Dlatego też dzisiaj mamy możliwość zakupienia preparatu, który stworzony jest lepiej w oparciu o najnowsze badania.

Preparaty z witaminą C, jeżeli są długo otwarte, mają  zbyt dużo kontaktu z tlenem, zbyt wysokie pH, mogą stracić początkową wysokość stężenia nawet o połowę niż na początku. Do preparatów z witaminą C zaczęto także stosować jej pochodne, ponieważ niektóre związki chemiczne, będąc pochodnymi witaminy C, często lepiej sprawdzają się jako składnik preparatu. Niemniej jednak, dany krem czy odżywka nie mają obniżonego działania i nie są gorszej jakości.

Czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania co do jej stosowania?

Przeciwwskazań co do zażywania witaminy C nie ma zbyt wiele jednak trzeba podchodzić z rozwagą jeżeli chodzi o przyjmowanie jakiegokolwiek leku. Witamina C nie powinna być łączona z niektórymi lekami. Jeżeli stosujemy tabletki antykoncepcyjne, powinnyśmy uważać na ilość spożywanej dziennie witaminy C. Jeżeli ta ilość przekracza 1000mg na dobę, może to spowodować niekorzystne interakcje z pigułkami antykoncepcyjnymi. Istnieje bowiem ryzyko, że w takim przypadku znacznie nasilą się działania niepożądane i efekty uboczne tabletek antykoncepcyjnych.

Musimy również uważać na stosowanie jakichkolwiek połączeń witaminy C z antybiotykami czy preparatami zawierającymi żelazo. Takie połączenie może negatywnie wpłynąć na nasz organizm – istnieje bowiem ryzyko, że pod wpływem dużej dawki witaminy C na dobę, zwiększymy działanie niektórych antybiotyków, które mogą stać się toksyczne dla naszego organizmu.