Blizny po cesarce – jak przyśpieszyć gojenie?

Blizny po cesarskim cięciu to powszechny problem wielu kobiet. Ich widoczność zmniejsza poczucie komfortu i ogólną samoocenę. Dlatego warto zastanowić się nad kuracją, która wspomoże szybką regenerację skóry, przyspieszy gojenie się blizn i ich wygładzenie. Wiele kobiet boryka się z tym problemem i stosuje polecane przez koleżanki sposoby. Jednak najlepszą metodą, by pozbyć się blizn są dieta bogata w składniki mineralne i witaminy odpowiadające za kondycję skóry oraz stosowanie medykamentów wskazanych przy gojeniu blizn.

Pielęgnacja blizn po cesarce

Następstwem różnego rodzaju cięć lekarskich — również cesarskiego cięcia są blizny. Ich gojenie wymaga maści i leków wspomagających gojenie. Jednak by zminimalizować widoczność blizny i przyspieszyć regenerację skóry warto sięgnąć po medykamenty dedykowane bliznom. Wśród nich znajdziemy silikonowe plastry na blizny, które stosuje się po zabiegach chirurgicznych. Plastry Sikitaris przeznaczone są do pielęgnacji wszystkich rodzajów blizn. Ich cechami charakterystycznymi są łatwość i wygoda stosowania.

Plastry silikonowe Sikitaris pozwalają znacznie poprawić wygląd blizn starych i świeżych. Okazują się skuteczne w wygładzaniu blizn hipertroficznych, czyli przerostowych oraz keloidowych — tak zwanych bliznowców. Poleca się je również w roli środka profilaktycznego na rany zamknięte, aby zapobiec nieprawidłowemu procesowi bliznowacenia. Dzięki uzyskanym certyfikatom zalicza się je jako wyrób medyczny I klasy.

Jakich efektów możemy oczekiwać od silikonowych plastrów?

Silikonowe plastry zostały wykonane zmyślą o leczeniu zabiegów chirurgicznych. Ich wysoka jakość została potwierdzona certyfikatami. Po ich stosowaniu zauważymy, że widoczność blizny zmniejsza się. Skóra staje się wygładzona i rozjaśniona. Dzięki ultracienkim plastrom silikonowym — skóra może stale oddychać jednocześnie odzyskując sprężystość i powracając do dawnego wyglądu. Przy regularnym stosowaniu efekty będą widoczne bardzo szybko.

Blizna po cesarce

Jak wygląda sposób użycia silikonowych plastrów na blizny?

Zanim zastosujemy plastry należy dokładnie umyć ręce, a następnie delikatnie przemyć wodą z mydłem bliznę oraz otaczającą ją skórę. Spłukać ciepłą wodą i delikatnie osuszyć materiałem, który nie pozostawia fragmentów włókna. Po wyjęciu plastra z opakowania możemy przyciąć go do rozmiaru blizny. W następnym kroku ostrożnie, ponieważ plastry są delikatne, ściągamy folię ochronną z plastra. Następnie przykładamy przylepną stroną plaster do brzegu blizny i doklejamy do całej powierzchni.

Plastry powinno stosować się przez całą dobę — raz dziennie przemywając bliznę neutralnym mydłem i ostrożnie osuszając. Plastry zmienia się co 3-5 dni, w zależności od momentu, w których traci właściwości przylepności do skóry. Warto jednak zmieniać plaster co 24 godziny w celu osiągnięcia najlepszych efektów.

W walce z bliznami po cesarskim cięciu pomoże nam zdrowa dieta, a także właściwa pielęgnacja skóry przed i po zabiegu. Zwróćmy szczególną uwagę na stosowane medykamenty. Specjaliści polecają silikonowe plastry na blizny, ponieważ przynoszą one najlepsze efekty. Znacznie zmniejszają widoczność blizn, rozjaśniając i wygładzając skórę. Wspomagają rehabilitację i przyspieszają gojenie.

Podczas ich stosowania należy zastosować się do instrukcji obsługi oraz utrzymywać stałą konsultację z lekarzem. Medyczne plastry silikonowe SIkaris uzyskały wszelkie niezbędne certyfikaty, aby zostać zaliczonymi do wyrobów medycznych pierwszej klasy. To bardzo ważne wyróżnienie, które plasuje je w czołówce najlepszych preparatów na blizny. Warto zmieniać je co 24 godziny, aby uzyskać możliwie najlepszy efekt, jednak zmiana na nowy co od 3 do 5 dni również okaże się skuteczna.