Dla kogo pomadka w kolorze fukcji?

Pomadki w kolorze głębokiej, intensywnej fuksji to dość odważny, ale jednocześnie bardzo popularny w ostatnich latach wybór zarówno latem, jak i zimą. Tak jasna i intensywna pomadka podkreślająca usta nie tylko odmładza twarz, ale jest też w stanie podnieść rangę każdej, nawet najprostszej stylizacji. Niestety, nie każdy jest w stanie nosić ją ot tak, bez większego przygotowania i doskonale dopasowanych dodatków. Jak wpleść pomadkę w kolorze fuksji do makijażu tak, by zawsze stała się hitem?

Usta w kolorze fuksji? Perfekcyjna baza to podstawa

Podobnie jak w przypadku większości makijaży skupiających swoją uwagę na ustach, perfekcyjnie wykończona cera i zadbane usta to minimum, bez którego fuksja nie będzie wyglądała dobrze. Pamiętaj więc, by przygotowując się do tego rodzaju makijażu wykonać delikatny masaż i peeling ust, wykorzystując do tego mieszankę miodu z cukrem, wilgotny ręcznik lub nawet szczoteczkę do zębów, a następnie wygładzić i nawilżyć usta pielęgnującym balsamem. Czynności te wykonujemy przed nałożeniem podkładu czy innych kosmetyków, dając skórze ust czas na wchłonięcie zaaplikowanego balsamu.

pomadka matowaJeśli chodzi o samą twarz i przygotowanie bazy, przy pomadce w kolorze fuksji wszystkie niedoskonałości i zaczerwienienia będą zwracały na siebie uwagę, a to oznacza że idealnie dopasowany kolor podkładu i dodatkowa korekcja niedoskonałości za pomocą kamuflażu i korektora są tu właściwie konieczne. Cieniutką warstwą korektora można pokryć też dodatkowo usta, tworząc pewnego rodzaju bazę pod pomadkę, która dzięki takiemu zabiegowi będzie jeszcze bardziej intensywna i wyrazista.

Jak nakładać pomadkę w kolorze fuksji

Po odpowiednim przygotowaniu ust oraz stworzeniu idealnie gładkiej bazy, czas na pracę nad makijażem ust. Ten zaczynamy od konturówki dobranej do koloru pomadki, ale jednocześnie ciemniejszej od niej o jeden ton – tak dobrana kredka stworzy iluzję pełniejszych i idealnie zarysowanych ust, a nałożona nie tylko na ich obrysie ale też roztarta w stronę środka pomoże na dłużej utrzymać pomadkę i zapobiegnie ścieraniu się koloru. Długotrwałość pomadki zależy też od tego, czy jest ona matowa czy też nie – w przypadku fuksji raczej postawić na matowe pomadki w płynie, które potrafią przetrwać na ustach nawet w trakcie jedzenia (np. MATOWA SZMINKA HOT MAKEUP USA KISS ME MORE LIP CREAM – CASINO NIGHT lub MATOWA POMADKA DOSE OF COLORS MATTE LIPSTICK – PINKY PROMISE)

W przeciwieństwie do klasycznej czerwieni, pomadka w kolorze fuksji pasuje właściwie do każdego kształtu ust, ale nie koniecznie do każdego makijażu czy karnacji. Przy dopasowywaniu do niej reszty makijażu warto postawić na totalny minimalizm, podkreślając oczy jedynie maskarą, nie przesadzając z konturowaniem i pamiętając, by podkład był idealnie dopasowany kolorystycznie do twarzy i reszty ciała. Z drugiej jednak strony bardzo intensywna fuksja przy bardzo bladej, nieopalonej skórze może dodatkowo podkreślać cienie pod oczami i pogłębiać wrażenie niezdrowej bladości, dlatego też w przypadku osób o bardzo jasnej karnacji warto pomyśleć o nieco mniej intensywnym kolorze pomadki lub zastosowaniu odrobiny bronzera by nadać twarzy zdrowego wyglądu.

Pomadka fuksja – z czym ją zestawić?

Tak intensywny i wyrazisty kolor prosi się, by to on był centrum zainteresowania całej stylizacji. Choć zdecydowanie trudno będzie dopasować ją do sytuacji codziennych, jako szminka wieczorowa sprawdzi się idealnie, szczególnie latem. Zestawienie jej z prostą, minimalistyczną sukienką czy t-shirtem i jeansami to zdecydowanie strzał w 10 – opcja dla wygodnych, ale i odważnych kobiet, które nie boją się makijażowych eksperymentów.