Podstawowe usługi oferowane przez stomatologa

Każdy z nas wie, czym charakteryzują się wizyty u dentysty. Poradnie stomatologiczne w wielu mniejszych i większych miastach, są w stanie zaoferować nam nowoczesne i o wiele bardziej skuteczne metody leczenia. Dentyści oferują zazwyczaj ten sam pakiet usług, dzięki któremu każdy z nas jest w stanie uiścić wszelkie opłaty, które wymagane są za konkretne zabiegi. Jako że stomatologia należy do najbardziej popularnych dziedzin medycyny, znaczna większość społeczeństwa korzysta do dziś z różnorodnych typów zabiegów. Niestety niewielka część społeczeństwa wciąż nie zdaje sobie sprawy, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe dbanie o zęby i regularne odbywanie wizyt u dentysty. Podstawowe usługi, jakie może wykonać dentysta podczas rutynowej wizyty, mogą wiele dać każdemu z nas. O usługach oferowanych przez dentystów opowiedział nam dentysta z Centrum Dentex: http://centrumdentex.pl.

Podstawowe usługi

Przede wszystkim, każdy dentysta jest nam w stanie zaoferować:

 • Przegląd jamy ustnej podczas pierwszej wizyty i na każdej wizycie kontrolnej,
 • Wskazanie, które zęby są do leczenia i w jaki sposób,
 • Przepisanie recepty na konkretne leki, maści itp.,
 • Wypisanie skierowania do ortodonty lub chirurga dentystycznego,
 • Wykonanie zdjęcia rentgenowskiego,
 • Ułożenie planu leczenia i zastosowanie go.

Gabinet stomatologiczny - Centrum Dentex Brzeg

Usługi dodatkowe

To są tak zwane najlżejsze usługi, jakie może wykonać dla nas każdy z dentystów. Jak wiadomo, najważniejsze zadania dentystów to leczenie naszych zębów. Ten rodzaj usług uchodzi już za skomplikowany ze względu na różnorodność zabiegów. Istotna jest znajomość wszystkich zabiegów, jakie musimy przebyć według rozpisu planu dentystycznego leczenia. Za większość zabiegów należy uiścić wyznaczoną kwotę. Dla niektórych jest to problematyczna sprawa, jednak warto pamiętać, że za całkowite wyleczenie zębów tak naprawdę płacimy tylko raz. Udanie się do dobrego specjalisty pomoże nam zachować trwałe zdrowie naszych zębów. Dziś, leczenie zębów jest nieco bardziej skomplikowane niż kiedyś przede wszystkim dzięki rozwojowi technologii oraz medycyny. Zabiegi dzisiaj są bezbolesne, szybkie i bardziej opłacalne. Usługi polegające na leczeniu zębów to przede wszystkim:

 • Wyrywanie zębów i korzonków,
 • Usuwanie próchnicy i wypełnianie pozostałości specjalnym tworzywem,
 • Pozbywanie się kamienia nazębnego,
 • Zakładanie mostków, koron, protez i mostów protetycznych czy implantów,
 • Leczenie dziąseł, języka i podniebienia (w razie zakażeń, aft, pleśniawek czy stanów zapalnych)
 • Podejmowanie decyzji o założeniu aparatu na zęby.

Są to absolutnie podstawowe typy usług, jakie świadczy każdy dentysta. W dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest dostać się do dentysty, który przeprowadzi wszystkie wymagane zabiegi. Gabinety dentystyczne znajdują się w każdym mieście, więc nietrudno jest też znaleźć kompetentnego specjalistę. Warto pamiętać, że nie każdy zabieg, zwłaszcza ten z grupy bardziej skomplikowanych czeka akurat nas. Dentysta odpowiednio dobierze typy zabiegów do stanu naszych zębów. Dodatkowo, możemy liczyć na rozpisanie dat oraz typu zabiegów, jakie będą nas czekać danego dnia. Taki plan leczenia jest dostępny w każdym gabinecie dentystycznym. Jest to sposób, który znacznie ułatwia każdemu z nas przebycie ciągu wszystkich zabiegów. W dzisiejszych czasach, dzięki postępom medycznym i technologicznym, możemy liczyć na bezbolesne i całkowicie bezpieczne wykonywanie zabiegów. Dodatkowo, warto wspomnieć, że skutki leczenia są trwałe. Znaczy to, że jeśli będziemy odpowiednio dbać o swoje zęby i regularnie odwiedzać swojego dentystę, nie grozi nam poważniejsza infekcja lub psucie się zębów.