Pozbądź się trądziku skutecznie!

Trądzik to zmora wielu osób. Niektórzy sądzą, że ten problem dotyczy głównie ludzi młodych, którzy zaczynają dojrzewać, a trądzik to reakcja na szalejące w ich organizmie hormony. Po części tak jest, jednak często zdarza się, że trądzik utrzymuje się znacznie dłużej i bardzo trudno się go pozbyć. Jak sobie radzić z trądzikiem i jak się go skutecznie pozbyć? Poznaj nowoczesne metody, które pomogą Ci wygrać tę nierówną walkę!

Trądzik – czym on tak właściwie jest?

Trądzik to choroba skóry, która niestety nie zawsze sama mija wraz z uspokojeniem się i ustabilizowaniem gospodarki hormonalnej. Często problem utrzymuje się bardzo długo i trudno znaleźć jego jednoznaczną przyczynę oraz przede wszystkim bardzo trudno się jest go pozbyć. Jest to bardzo problematyczne, ponieważ wągry, zaskórniki oraz pryszcze są bardzo mocno widoczne. Pojawiają się głównie na twarzy, ramionach i dekolcie oraz na plecach i wyglądają bardzo nieestetycznie. Takie zmiany mogą prowadzić do utraty pewności siebie, braku samoakceptacji, a także nawet do problemów społecznych ze względu na nieumiejętność nawiązywania kontaktów z innymi. Trądzik utrudnia znacznie życie i może mieć bardzo negatywny wpływ na psychikę osoby chorej, dlatego warto jak najszybciej się z nim rozprawić raz na zawsze.

Wypryski i wykwity skórne różnego rodzaju są bardzo popularnym schorzeniem. Trądzik dotyka większość nastolatków na całym świecie, ale nie tylko. Jest to również problem, z którym zmagają się również osoby dorosłe. Ze względu na zaburzenia pracy gospodarki hormonalnej nieprawidłowo zaczynają funkcjonować gruczoły łojowe. W wyniku tego zaczynają produkować za dużo sebum. Jego podstawową funkcją jest ochrona skóry, jednak jego zbyt duża ilość sprawia, że skóra staje się tłusta i tworzy się idealne środowisko do powstawania zaskórników oraz wyprysków. Nadmiar sebum blokuje pory, w których zaczyna rozwijać się bakteria P.Acnes, która prowadzi do stanu zapalnego. W ten sposób powstają czerwone krosty, które doskonale są wszystkim znane jako wypryski i pryszcze.

Regularne oczyszczanie i pielęgnacja to za mało

Przy skórze ze skłonnościami do trądziku bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Należy stosować kosmetyki do cery tłustej i problematycznej. Nie można zapominać o oczyszczaniu twarzy, zmywaniu makijażu oraz regularnym stosowaniu maseczek, peelingów i innych specjalistycznych produktów, które pomogą Ci pozbyć się nadmiaru sebum. Niestety często okazuje się, że to za mało. W przypadku nawracających lub nieustępujących zmian warto zgłosić się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego, aby skorzystać z nowoczesnych zabiegów, które pomagają w walce z trądzikiem.

Bardzo skuteczną metodą, wykonywaną tylko w dobrych i bardzo nowoczesnych gabinetach, jest pHFormula A.C.N.E., która gwarantuje efekty już po pierwszym zabiegu. Pomaga pozbyć się wyprysków, redukuje widoczność blizn oraz przebarwień i przede wszystkim reguluje pracę gruczołów łojowych, co jest przyczyną powstawania pryszczy i krost. Do wykonania tego zabiegu stosuje się wiele składników, wśród których znaleźć można azeloglicynę, kwas pirogronowy, kwas migdałowy oraz specjalistyczny nośnik PH-DVC™. Zabieg cechuje się niezwykłą skutecznością i pomaga uzyskać przewagę w nierównej walce z trądzikiem. Pamiętaj jednak, aby udać się na niego do sprawdzonego gabinetu oraz dokładnie przeanalizować z kosmetyczką, czy możesz zostać mu poddana. Pozwoli to uniknąć komplikacji i uzyskać pożądane efekty. Cała seria powinna składać się z 5 zabiegów, wykonywanych co około 3 tygodnie.