Renuvion – wykorzystanie plazmy helowej w chirurgii estetycznej

Renuvion to innowacyjne urządzenie, stworzone przez amerykańską firmę Bovie Medical. Liczne zalety tej technologii, szerokie zastosowanie i szereg korzyści zarówno dla lekarza, jak i dla pacjenta zostaną omówione poniżej. Jak wygląda zabieg z zastosowaniem plazmy helowej?

Czym jest Renuvion?

Renuvion to nowoczesny aparat elektrochirurgiczny z funkcją tzw. plazmy helowej. Najważniejsze funkcje urządzenia to m.in. możliwość połączenia resurfacingu (usunięcie zewnętrznej warstwy skóry) z liftingiem, a oprócz tego funkcja tzw. zimnej ablacji, a także możliwość uzyskania natychmiastowego napięcia skóry po wykonaniu liposukcji. Aparat ten jest ogromnym przełomem w chirurgii laserowej, dzięki zastosowaniu tzw. podwójnego efektu termicznego. Na czym on polega?

Jak wyglądają zabiegi z wykorzystaniem Renuvion?

Renuvion to urządzenie, które jest zdolne do przekształcania helu w plazmę atmosferyczną z niewielkim nakładem energii, wytwarzanym przez fale radiowe. W praktyce oznacza to, że zaledwie 1% helu wykorzystywanego podczas zabiegu wystarczy do rozgrzania tkanek poddawanych zabiegowi, a cała reszta (99%) służy jednoczesnemu ochłodzeniu. Dzięki temu skóra rozgrzewa się maksymalnie do 41 stopni Celsjusza, co chroni przed przegrzaniem, a także uszkodzeniem tkanek poddawanych zabiegowi i tkanek sąsiadujących. Oznacza to, że nie jest konieczne kontrolowanie temperatury np. poprzez kamerę termowizyjną. Zastosowanie podwójnego efektu termicznego pozwala na skrócenie czasu zabiegu oraz zmniejszenie poziomu jego inwazyjności.

Kiedy warto skorzystać z Renuvion?

Innowacyjny laser elektrochirurgiczny Renuvion może być wykorzystywany zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie.

Zastosowanie zewnętrzne: najczęściej sprawdza się w przypadku złuszczania naskórka, a także usuwania blizn i zmian potrądzikowych. Można go z powodzeniem stosować na twarzy, dekolcie, szyi, brzuchu, udach czy też ramionach. W tym przypadku Renuvion działa na dwóch płaszczyznach: złuszcza naskórek i prowadzi do obkurczenia włókien kolagenowych.

Zastosowanie wewnętrzne: Oprócz obkurczania włókien kolagenowych, urządzenie ma za zadanie również pobudzać ich produkcję. Za pomocą nacięcia na skórze, wprowadzana jest niewielka sonda, której działanie kieruje się prosto na tkanki. Urządzenie jest wykorzystywane w ten sposób przede wszystkim po wykonaniu liposukcji, by doprowadzić do szybszego obkurczenia się skóry.

Największe zalety urządzenia Renuvion i korzyści z zastosowania

Dlaczego zastosowanie Renuvion jest tak dobrym pomysłem?

  • Dzięki zastosowaniu tzw. zimnej ablacji dochodzi do szybkiego “sklejenia” się tkanek skórnych, co pozwala na szybkie uzyskanie efektu jędrnej i gładkiej skóry.
  • Zmniejszeniu ulega poziom inwazyjności zabiegów, a także skraca się czas rekonwalescencji.
  • Pacjenci po wykonaniu zabiegu mogą od razu udać się do domu.
  • Zastosowanie tzw. noża helowego pozwala na największą precyzję cięcia.
  • Zyskujemy zaletę w postaci szybkiego schłodzenia obszaru operowanego, zapobiegającego przegrzaniu i uszkodzeniu tkanek.
  • Skutecznie eliminujemy blizny, przebarwienia i zmarszczki.
  • Możemy cieszyć się długotrwałymi efektami zabiegu.
  • Zabieg gwarantuje nam wysoką skuteczność i poziom bezpieczeństwa.
  • Urządzenie znajduje zastosowanie nie tylko w zabiegach medycyny estetycznej, lecz też np. w urologii.

Renuvion- korzyści dla lekarzy i pacjentów

Pacjenci będą zadowoleni przede wszystkim ze znacznie obniżonego poziomu inwazyjności i szybszej regeneracji. Procedura zabiegowa jest w pełni bezpieczna i jak już była o tym mowa, efekty zabiegu są wyjątkowo długotrwałe. Osoby poddające się modelowaniu sylwetki za pomocą Renuvion będą wyjątkowo zadowolone z rezultatów. A jakie największe korzyści będą mieli lekarze?

Dzięki możliwości połączenia resurfacingu i liftingu w jeden zabieg znacznie skróci się czas ich wykonania. Co więcej, urządzenie jest wyjątkowo wielofunkcyjne, zatem być może w przyszłości będzie powszechnie stosowane w wielu innych sytuacjach. Renuvion to jak na razie jedyne urządzenie, dzięki któremu można uzyskać tak szybkie i tak spektakularne efekty po wykonaniu zabiegu liposukcji. Co więcej, lekarze podczas zabiegu nie narażają pacjentów na zbytnie niebezpieczeństwo i mogą wykonywać je nawet u osób z niską odpornością na ból. Dodatkowo, na urządzenie można uzyskać nawet do 4 lat gwarancji. Oszałamiające efekty zabiegu można uzyskać właśnie dzięki precyzji cięcia, jaką zapewnia zastosowanie plazmy helowej.